Aantal migranten naar Italië gestegen maar onder eerder record
ROME (ANP/AFP) - De stroom migranten naar Italië is het afgelopen jaar met bijna 150 procent gestegen. Een grote meerderheid komt uit Tunesië en het door oorlog geteisterde Libië, zei het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdag.
Van begin augustus vorig jaar tot eind juli dit jaar kwamen 21.618 migranten in Italië aan, 148,7 procent meer dan de 8691 een jaar eerder, aldus minister Luciana Lamorgese. Ondanks de sterke stijging ligt het aantal binnengekomen migranten nog wel ver onder de aantallen in de jaren daarvoor. Van 2016 tot 2017 registreerde Italië 182.877 migranten. Na afspraken met Libië daalde het aantal tot 42.700 in de periode 2017-2018.
Italië worstelt met de dagelijkse komst van honderden migranten aan de zuidkust. Aan het coronavirus gekoppelde veiligheidsmaatregelen, bemoeilijken de zaak verder. Ten koste van toenemende frustraties onder lokale burgemeesters heeft de regering enorme veerboten gecharterd om de migranten in quarantaine te houden. In sommige gevallen werd het leger ingeschakeld nadat migranten die positief testten op het coronavirus, ontsnapt waren uit opvangcentra.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 minuten geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
4 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
4 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden