Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal migranten naar Italië gestegen maar onder eerder record

Aantal migranten naar Italië gestegen maar onder eerder record

ROME (ANP/AFP) - De stroom migranten naar Italië is het afgelopen jaar met bijna 150 procent gestegen. Een grote meerderheid komt uit Tunesië en het door oorlog geteisterde Libië, zei het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdag.

Van begin augustus vorig jaar tot eind juli dit jaar kwamen 21.618 migranten in Italië aan, 148,7 procent meer dan de 8691 een jaar eerder, aldus minister Luciana Lamorgese. Ondanks de sterke stijging ligt het aantal binnengekomen migranten nog wel ver onder de aantallen in de jaren daarvoor. Van 2016 tot 2017 registreerde Italië 182.877 migranten. Na afspraken met Libië daalde het aantal tot 42.700 in de periode 2017-2018.

Italië worstelt met de dagelijkse komst van honderden migranten aan de zuidkust. Aan het coronavirus gekoppelde veiligheidsmaatregelen, bemoeilijken de zaak verder. Ten koste van toenemende frustraties onder lokale burgemeesters heeft de regering enorme veerboten gecharterd om de migranten in quarantaine te houden. In sommige gevallen werd het leger ingeschakeld nadat migranten die positief testten op het coronavirus, ontsnapt waren uit opvangcentra.

Meer uit Buitenland

Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

43 minuten geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

1 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

2 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

3 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

4 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

5 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

6 uur geleden