Aantal migranten naar Italië gestegen maar onder eerder record
ROME (ANP/AFP) - De stroom migranten naar Italië is het afgelopen jaar met bijna 150 procent gestegen. Een grote meerderheid komt uit Tunesië en het door oorlog geteisterde Libië, zei het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zaterdag.
Van begin augustus vorig jaar tot eind juli dit jaar kwamen 21.618 migranten in Italië aan, 148,7 procent meer dan de 8691 een jaar eerder, aldus minister Luciana Lamorgese. Ondanks de sterke stijging ligt het aantal binnengekomen migranten nog wel ver onder de aantallen in de jaren daarvoor. Van 2016 tot 2017 registreerde Italië 182.877 migranten. Na afspraken met Libië daalde het aantal tot 42.700 in de periode 2017-2018.
Italië worstelt met de dagelijkse komst van honderden migranten aan de zuidkust. Aan het coronavirus gekoppelde veiligheidsmaatregelen, bemoeilijken de zaak verder. Ten koste van toenemende frustraties onder lokale burgemeesters heeft de regering enorme veerboten gecharterd om de migranten in quarantaine te houden. In sommige gevallen werd het leger ingeschakeld nadat migranten die positief testten op het coronavirus, ontsnapt waren uit opvangcentra.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
1 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
8 uur geleden