Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal mensen met herhaalbooster stijgt tot ruim 1,7 miljoen

Aantal mensen met herhaalbooster stijgt tot ruim 1,7 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 1,7 miljoen mensen hebben een zogeheten herhaalbooster gekregen tegen het coronavirus, die bedoeld is voor mensen van 60 jaar en ouder, mensen met een ernstige immuunstoornis, volwassenen met het syndroom van Down en bewoners van verpleeghuizen. In de afgelopen week lieten 156.143 mensen een tweede boosterprik zetten.

Sinds een aantal weken daalt het wekelijkse aantal mensen dat een herhaalbooster neemt. Op het hoogtepunt van deze vaccinatieronde gingen ruim 335.000 mensen in een week een tweede boosterprik halen. Dat was in de week van eind maart en begin april. De vaccinatiegraad van de herhaalprik voor 60-plussers ligt op dit moment op 35,8 procent, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Van alle volwassenen in Nederland heeft 86,4 procent minimaal de eerste twee coronaprikken gehad. 63,9 procent heeft ook een booster gehad.

Meer uit Gezond

Chirurgen en artsen blijven het oneens over ooglidcorrecties

DEN HAAG (ANP) - Plastisch chirurgen en cosmetische artsen blijven het oneens met elkaar over wie welke ingreep zou mogen uitvoeren, zoals ooglidcorrecties. De chirurgen vinden dat zij de cosmetische behandelingen moeten doen waarbij 'gesneden' moet worden. Erkende cosmetisch artsen voeren dit soort behandelingen nu ook zelf uit. Bemiddeling door het ministerie van Volksgezondheid om te komen tot eenduidige bekwaamheidseisen voor de cosmetische sector heeft twee jaar lang niets opgeleverd. Demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) gaat het Zorginstituut vragen de impasse te doorbreken.

1 dag geleden
58 organisaties tekenen voor 'langer gezond leven in Nederland'

DEN HAAG (ANP) - Vele tientallen organisaties tekenen woensdag een zogenoemde Gezondheidsverklaring. Daarmee beloven ze zich in te zetten en plannen te maken voor "langer gezond leven voor iedereen in Nederland", zo melden ze.

1 dag geleden
Verminder risico op dementie, adviseert Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - De overheid zou meer moeten doen om het risico te verlagen dat mensen dementie krijgen. Dat kan bijvoorbeeld door iets te doen tegen hoge bloeddruk, diabetes, roken en overgewicht. Volgens de Gezondheidsraad verhogen die namelijk het risico op dementie. Vooral een lagere bloeddruk verlaagt het risico, aldus de onderzoekers.

2 dagen geleden
Mensen met minder inkomen of opleiding hebben een slechter gebit

BILTHOVEN (ANP) - Mensen uit lagere inkomensgroepen en met een lager opleidingsniveau hebben een slechter gebit, meldt het RIVM in de Monitor Mondgezondheid. Mensen uit deze groepen poetsen minder regelmatig hun tanden en maken minder gebruik van mondzorg.

2 dagen geleden
Meta verborg 'causaal' bewijs mentale schade door sociale media

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta heeft intern onderzoek naar de mentale gezondheidseffecten van Facebook en Instagram gestopt, nadat het "causaal" bewijs vond dat het gebruik van de socialemediaplatforms een negatieve impact had. Dat blijkt uit niet-gecensureerde stukken in een collectieve rechtszaak die door Amerikaanse schooldistricten is aangespannen tegen Meta en andere socialmediaplatforms.

4 dagen geleden
Aantal nieuwe diagnoses hiv daalt niet meer, vrees voor toename

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland hebben vorig jaar 444 mensen te horen gekregen dat ze hiv hebben opgelopen. Dat is het virus dat aids kan veroorzaken. Het aantal nieuwe diagnoses daalde jarenlang, bijna twintig jaar geleden waren er zo'n 1200 nieuwe gevallen, maar die afname is in de afgelopen jaren tot stilstand gekomen.

1 week geleden
Oproep organisaties: nieuw kabinet moet meer doen voor gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het volgende kabinet moet meer aandacht besteden aan gezond leven. Dat willen bijna veertig organisaties. Ze roepen op om gezond eten en drinken beter beschikbaar en betaalbaarder te maken, en om meer te doen tegen reclame die op kinderen is gericht. Dat doen ze in een collectieve boodschap aan informateur Sybrand Buma.

1 week geleden