Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal mensen in de bijstand nam toe, maar minder dan verwacht

Aantal mensen in de bijstand nam toe, maar minder dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Voor het eerst in een aantal jaren is het aantal mensen in de bijstand toegenomen. In 2020 was de stijging landelijk 3,4 procent, meldt Divosa, de vereniging van gemeentelijke directeuren in het sociaal domein. De toename is wel lager dan verwacht.

Er werd gevreesd dat door de coronacrisis het aantal mensen in de bijstand explosief zou stijgen, aldus Divosa. Maar voorzitter Erik Dannenberg vindt niet dat het nu allemaal 'meevalt'. "Er zijn nog steeds tienduizenden mensen voor hun inkomsten afhankelijk van een van de coronamaatregelen van de overheid", zegt hij. hij wijst onder andere op regeling voor zelfstandige ondernemers, de Tozo.

De instroom in 2020 was 31 procent ten opzichte van het aantal mensen in de bijstand eind 2019. Daar stond vorig jaar een uitstroom van bijna 27 procent tegenover. Veelal waren dat dezelfde mensen. Het gaat dan om jongeren die redelijk snel uitstroomden naar scholing of werk. Van alle mensen die in 2020 uitstroomden had 50 procent maximaal 1 jaar bijstand ontvangen.

De cijfers van Divosa zijn gebaseerd op 238 gemeenten. Die vertegenwoordigen zo’n 86 procent van het bijstandsbestand en 67 procent van alle gemeenten in Nederland in 2020.

Meer uit Financieel

India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

10 minuten geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

14 minuten geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

17 minuten geleden
Philips flink hoger op Damrak na eerste jaarwinst sinds 2021

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern boekte vorig jaar meer winst dan kenners hadden verwacht. Philips hield de verkopen op peil ondanks de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en verbeterde de winstgevendheid door kostenbesparingen.

34 minuten geleden
Rabobank boekt op een na hoogste winst ooit ondanks handelsonrust

UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vanwege alle geopolitieke onzekerheid in de wereld meer geld apart gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Desondanks heeft de bank 2025 afgesloten met zijn op een na hoogste winst ooit.

1 uur geleden
Modemerk Gucci ziet omzet dalen door minder verkoop luxegoederen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Italiaanse modemerk Gucci heeft vorig jaar minder luxegoederen verkocht. Het modehuis is het belangrijkste merk van het luxeconcern Kering. Dat Franse concern, ook eigenaar van Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, boekte vorig jaar een lagere omzet.

1 uur geleden
Trump verwacht hoge economische groei van Fed-kandidaat Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat zijn kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve de economie kan aanwakkeren tot een groei van 15 procent. Deze zeer optimistische verwachting onderstreept de druk waaronder Kevin Warsh, de Fed-kandidaat van Trump, komt te staan als zijn aanstelling wordt bevestigd door de Senaat.

1 uur geleden