Aantal mensen dat wacht op ingreep in ziekenhuis licht gedaald
UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen dat wacht op een behandeling in het ziekenhuis is in februari licht gedaald ten opzichte van de maand ervoor, meldt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Ook wachten mensen iets minder lang op een ingreep.
In februari kon 59 procent van de ziekenhuizen planbare zorg, zoals knie-, heup- en staaroperaties, volledig leveren. Dat was in januari nog 55 procent. Zulke operaties werden tijdens de coronapandemie vaak uitgesteld.
In vrijwel alle ziekenhuizen (96 procent) kunnen mensen die een zogenoemde kritieke planbare operatie nodig hebben binnen zes weken geholpen worden. Onder kritieke planbare zorg vallen bijvoorbeeld hartoperaties. Als zulke zorg langer dan zes weken wordt uitgesteld, kan dat schadelijk zijn voor de gezondheid van de patiënt. Het percentage van 96 procent bleef in februari gelijk vergeleken met de vorige maand.
Het aantal mensen dat wacht op langdurige zorg, zoals een plek in een verpleeghuis, "is nog steeds erg hoog, maar laat sinds lange tijd een daling zien". Ook de wachttijden in de geestelijke gezondheidszorg (GGZ) zijn al geruime tijd erg lang. Afgelopen maand "constateert de NZa in de wachttijden een stijging voor instellingen en een daling voor vrijgevestigden in de GGZ". Vrijgevestigde therapeuten werken zelfstandig, vaak in een eigen praktijk.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - De insulinepennen die eerder deze maand zijn gestolen bij een Nederlandse groothandel kunnen online worden verkocht. Daarvoor waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De dienst heeft dat ook gedeeld met toezichthouders in andere Europese landen.
1 dag geledenDELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, bekend als de eendenbek, heeft in totaal 223.210 euro opgebracht met 8421 donateurs. Dat meldt het Universiteitsfonds Delft van de TU Delft in een voortgangsbericht. Het ontwerp wordt de komende tijd afgerond en getest met patiënten en zorgprofessionals. Ook wordt bekeken hoe het nieuwe speculum kan worden toegepast in zorgsystemen in Europa, Kenia en Zuid-Afrika.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.
1 week geledenWAGENINGEN (ANP) - Klimaatverandering kan in Europa leiden tot grotere uitbraken van zowel het westnijlvirus als het daaraan verwante usutuvirus. Dat concludeert onderzoeker Mariken de Wit van Wageningen University & Research. De onderzoeksresultaten van haar proefschrift, dat ze donderdag verdedigt, kunnen volgens de universiteit bijdragen aan een betere voorbereiding op toekomstige uitbraken in Nederland.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Twee op de drie vrouwen voelen zich weleens niet gehoord in de zorg, wanneer zij bijvoorbeeld symptomen aankaarten, om een doorverwijzing vragen of behandelopties bespreken met een arts. Dat komt naar voren in een representatief onderzoek van KiesKompas onder 14.000 vrouwen vanaf 16 jaar. Het rapport is op maandag aangeboden aan de Tweede Kamer.
1 week geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Rusland aangespoord meer informatie te delen na de onrust over de dood van een laboratoriummedewerkster. Zij werkte in een instituut waar besmettelijke ziektes werden bestudeerd en over haar doodsoorzaak bestaat onduidelijkheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei in IJsland dat zijn land alle ontwikkelingen nauwlettend volgt.
2 weken geleden