Aantal meldingen datalek opgelopen tot 156
DEN HAAG (ANP) - 156 bedrijven en organisaties hebben inmiddels aan de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), de toezichthouder voor privacy, doorgegeven dat gegevens van hun klanten mogelijk op straat zijn komen te liggen als gevolg van een groot datalek bij softwareleverancier Nebu. Dat laat de waakhond dinsdag weten. De teller stond bijna een week geleden op 139 meldingen.
De privacywaakhond sluit niet uit dat meer bedrijven en instanties zich zullen melden. Daarom raadt AP bedrijven aan om zich bewust te zijn van hun verantwoordelijkheid bij het doorgeven van persoonsgegevens. "Ik denk dat dit datalek wel aantoont op welke schaal dit gevolgen kan hebben. Het is daarom ook belangrijk dat bedrijven mensen om wie het gaat snel informeren over het lek als ze dat nog niet hebben gedaan", aldus een woordvoerder van de toezichthouder.
De Autoriteit Persoonsgegevens wil de partijen waar mogelijk de persoonsgegevens van zijn gelekt om opheldering vragen. Zo wil de AP weten hoe de contracten tussen de onderzoeksbureaus en hun softwareleverancier eruitzien en welke afspraken zijn gemaakt over de beveiliging van persoonlijke gegevens.
Nebu maakt de software voor marktonderzoekers als Blauw, USP en Dimensus. Zij peilen voor opdrachtgevers de mening van hun achterban. Kwaadwillenden kregen in maart toegang tot de systemen van Nebu en konden daardoor bij de persoonsgegevens van mogelijk honderdduizenden Nederlanders. Onder de gedupeerde organisaties zijn NS, VodafoneZiggo, CZ, Vrienden van Amstel Live, pensioenfondsen PME en PFZW, ArboNed en Trevvel. Ook bij gemeenten als Den Haag, Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Woerden zijn mogelijk gegevens gelekt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam en de Amsterdamse politiechef hebben "met grote afschuw" gezien hoe demonstranten voor het monument op de Dam Hamas steunden. Dat meldt de woordvoerder van de burgemeester, Femke Halsema, woensdagavond. Op een pro-Palestijnse betoging hield een aantal demonstranten een groene vlag omhoog met daarop "we support Hamas".
26 minuten geledenLANDGRAAF (ANP) - De gemeente Landgraaf gaat maximaal driehonderd asielzoekers tijdelijk opvangen op het evenemententerrein Megaland, waar jaarlijks het festival Pinkpop plaatsvindt. Volgens de Limburgse gemeente kwam het verzoek om het terrein te gebruiken voor tijdelijke noodopvang van de minister van Asiel en Migratie. "Daarmee voldoen we aan de wettelijke verplichting vanuit de Spreidingswet."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Stopera ontbonden, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie riep de ruim honderd demonstranten op het gebied te verlaten, anders zou er geweld worden gebruikt. De mobiele eenheid was aanwezig om hen weg te drijven, maar heeft niet ingegrepen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensieminister en vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD), buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) en minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, D66) waren woensdagavond bij een herdenking voor de slachtoffers van de aanval van Hamas op Israël. De herdenking vond plaats in een synagoge in Amsterdam en werd georganiseerd door de Israëlische ambassade en het Centraal Joods Overleg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komende twee jaar is zo ongeveer alle vrijgekomen ICT-capaciteit bij de Belastingdienst nodig voor de nieuwe vermogenswinstheffing en enkele andere belastingaanpassingen die het kabinet wil doorvoeren. Dat heeft staatssecretaris Eelco Eerenberg woensdag in een debat over de fiscus gezegd. Het kabinet waarschuwde al eerder dat het instellen van een heffing over winst uit spaargeld, aandelen en vastgoed in box 3 veel vraagt van de uitvoeringsorganisatie. "Dat gaat hobbelig worden", zei de D66-bewindsman nog maar eens.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een wet die veroordeelden kan verplichten een alcoholmeter te dragen. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die een alcoholverbod hebben gekregen, omdat zij met te veel drank op achter het stuur zaten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op openbare plekken door heel Nederland vinden woensdagavond pro-Palestijnse betogingen plaats. Het is woensdag exact drie jaar geleden dat Hamas een grote aanval uitvoerde op Israël, waarbij meer dan 1200 mensen omkwamen. Na die aanval sloeg het Israëlische leger terug, waardoor naar schatting ruim 70.000 mensen in Gaza werden gedood.
5 uur geleden