Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal mbo'ers daalt verder, sector waarschuwt voor gevolgen

Aantal mbo'ers daalt verder, sector waarschuwt voor gevolgen

WOERDEN (ANP) - Het aantal mbo'ers is afgelopen jaar opnieuw iets gedaald, tot grote zorgen van de MBO Raad. De sectororganisatie had juist op een toename gerekend, maar die bleef uit. In 2024 volgden 467.500 studenten een mbo-opleiding, 1900 minder dan een jaar eerder. Voorzitter Adnan Tekin van de MBO Raad noemt de ontwikkeling "alarmerend". Hij wijst erop dat werknemers die een mbo-opleiding hebben gevolgd een "cruciale rol in onze vitale sectoren" spelen.

"We moeten nu in actie komen om te voorkomen dat de boel vastloopt", waarschuwt Tekin. In uiteenlopende sectoren, van de bouw en techniek tot de zorg, bestaan nu al grote tekorten op de arbeidsmarkt. Die lopen verder op als de instroom van nieuwe mbo'ers achterblijft. Ten opzichte van 2020 is het aantal studenten in het middelbaar beroepsonderwijs met 30.000 afgenomen.

Het grootste deel van de mbo'ers volgt een beroepsopleidende leerweg. Het aantal studenten in die categorie bleef stabiel, maar de sector had gerekend op een toename van ongeveer 10.000. Bij de mbo'ers die werken en leren combineren, was er een daling van 1,5 procent. Ook dat valt tegen.

Volgens Tekin moeten de overheid, het onderwijs en het bedrijfsleven samen het mbo aantrekkelijker maken. "Dat betekent investeren in goede begeleiding, flexibele leerroutes en de waardering van vakmanschap." Investeringen zijn volgens hem ook noodzakelijk. Bezuinigingen op een stagefonds voor de zorgsector noemt de bestuurder "onbegrijpelijk".

Meer uit Binnenland

Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

29 minuten geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

1 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

5 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

6 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

7 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

18 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

22 uur geleden