Aantal kinderontvoeringen daalt voor het eerst in vier jaar tijd
HILVERSUM (ANP) - Het aantal kinderontvoeringen vanuit of naar Nederland is vorig jaar voor het eerst in vier jaar gedaald, met 11 procent. Dat meldt het Centrum Internationale Kinderontvoering dinsdag in het jaarverslag over 2023. Het aantal kinderontvoeringen is gedaald van 292 in 2022 naar 260 kinderen vorig jaar.
"Een positieve ontwikkeling, aangezien elke ontvoering een ingrijpende gebeurtenis is voor het kind en zijn omgeving", zegt directeur Coşkun Çörüz van Centrum IKO. Volgens het centrum is de daling onder meer te danken aan de toegenomen inzet op preventie voor ouders en trainingen voor professionals.
In 77 procent van de zaken is de moeder de ontvoerder, in 22 procent van de gevallen was dit de vader. In een enkel geval was het een ander familielid dat het kind meenam over de grens.
De meeste kinderen die naar het buitenland werden ontvoerd kwamen terecht in Duitsland, Turkije en België. Van de kinderen die naar Nederland werden ontvoerd woonden de meesten daarvoor in België, Frankrijk en Turkije. Bijna de helft van de ontvoerde kinderen was vijf jaar of jonger.
Voor het vierde jaar op rij weten steeds meer ouders en professionals de weg naar het Centrum IKO te vinden met vragen of preventieadviezen. Ook was het centrum drukker met mediation in internationale familiezaken. Wanneer ouders goede afspraken maken, kan een kinderontvoering voorkomen worden. Daarom heeft mediation volgens het Centrum IKO een belangrijke preventieve functie.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
36 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
2 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
2 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
3 uur geleden