Aantal kermisondernemers gedaald, maar krimp lijkt te stoppen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal kermisondernemingen is sinds 2017 met 7 procent gedaald, blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel. Maar Atze Lubach, voorzitter van de Nationale Bond van Kermishouders (BOVAK) ziet die daling voorlopig niet verder doorzetten. In 2022 staan in totaal 1500 kermissen gepland in Nederland.
"Door corona, pensioenen en het gebrek aan nieuwe aanwas is er krimp geweest", zegt Lubach. Toch gaat het volgens hem op dit moment juist goed met de kermis. "Iedereen wil weer een feestje, het liefst in eigen stad of dorp."
Hij wijt de daling van het aantal kermisondernemingen aan het feit dat tijdens de coronapandemie een aantal ondernemers uit de kermisbranche wat anders is gaan doen. "Zoals hovenierswerk of werken in de bouw." Ook raakten sommige pensioengerechtigde ondernemers gewend aan hun vrije tijd, waardoor zij niet terugkeerden op de kermis. "Door deze ontwikkelingen is een aantal kermisattracties verkocht en zijn enkele attracties helemaal gestopt."
Lubach verwacht dat het ook de rest van zomer goed blijft gaan met de kermis. "Het weer is tot nu toe prima, de sfeer is goed en alles verloopt naar tevredenheid. Maatregelen bij de opstart na corona hebben er wel toe geleid dat er enkele veranderingen zijn blijven hangen. Bijvoorbeeld de beveiliging. Eerder hield de lokale politie een oogje in het zeil, nu worden door de organisatie beveiligers ingehuurd en staan er hekken om een kermisterrein."
Bijna de helft van de kermisondernemingen is gevestigd in de provincies Gelderland en Noord-Brabant.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.
56 minuten geledenZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.
4 uur geledenLEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
6 uur geledenGROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
7 uur geleden