Aantal kerken opent deuren meteen na versoepeling regels
MONSTER (ANP) - Niet alleen theaters, bioscopen, strandtenten en andere horeca mogen maandag weer open na de wekenlange sluiting vanwege corona, ook kerken openen vanaf 1 juni hun deuren voor publiek. Een aantal heeft maandag al meteen een eredienst gehouden ter gelegenheid van tweede pinksterdag. Niet meer dan dertig mensen mochten erbij zijn.
De limiet van dertig bezoekers gold eigenlijk al sinds het begin van de corona-uitbraak, maar de meeste gebedshuizen kozen voor onlinediensten zonder publiek. Overigens houden de meeste gemeenten pas komende zondag hun eerste eredienst met kerkgangers.
Een aantal opent de kerkdeuren zelfs pas per 1 juli. "Ze doen dat omdat vanaf die datum honderd mensen mogen worden toegelaten. Dat voelt toch weer wat meer als een volle kerk", zegt een woordvoerster van de Protestantse Kerk Nederland (PKN). "Dan hebben ze bovendien meer tijd om maatregelen te treffen om besmetting te voorkomen."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.
55 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
10 uur geleden