Aantal kandidaten voorzitterschap FC Barcelona terug naar drie
BARCELONA (ANP) - Het aantal kandidaat-voorzitters voor de Spaanse voetbalclub FC Barcelona is teruggebracht naar drie. Emili Rousaud heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing. Hij behoorde tot de vier kandidaten die in eerste instantie genoeg handtekeningen hadden opgehaald om de kiesdrempel te halen.
De ingeleverde steunbetuigingen aan de kandidaten werden de afgelopen dagen gecontroleerd. Joan Laporta, die 10.272 handtekeningen had verzameld, hield 9625 goedgekeurde brieven over. Victor Font zag zijn steunbetuigingen slinken van 4713 naar 4431, Antoni Freixa van 2822 naar 2634. Rousaud had 2510 handtekeningen, iets meer dan de vereiste 2257, maar hij haakte donderdag na de hertelling af. Eerder in de week vielen al vijf kandidaten af.
Op zondag 24 januari kiezen de leden van Barcelona een opvolger voor de eind oktober opgestapte Josep Maria Bartomeu. Laporta is de favoriet. Hij fungeerde tussen 2003 en 2010 al als voorzitter van de Catalaanse club. Laporta sprak eind vorig jaar zijn steun uit aan de huidige trainer van Barcelona, Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
17 uur geleden