Aantal kaarten mogelijk bepalend voor groepswinst Oranje
AL KHOR (ANP) - Het aantal behaalde gele en rode kaarten geeft mogelijk de doorslag welk land op het WK als eerste eindigt in groep A. Het Nederlands elftal en Ecuador staan na twee speelronden precies gelijk. Als beide landen dinsdag tijdens de derde en laatste speelronde met dezelfde cijfers winnen of gelijk spelen, gaat het land met de minste behaalde kaarten in de poulefase als nummer 1 naar de achtste finales en het land met de meeste kaarten als nummer 2.
In tegenstelling tot bijvoorbeeld in de Champions League wordt bij het WK bij een gelijk aantal punten eerst gekeken naar het doelsaldo in plaats van het onderlinge resultaat. Als ook het doelsaldo gelijk is, geeft het aantal gemaakte doelpunten de doorslag. Pas daarna gaat het om het onderlinge resultaat. Als dat allemaal gelijk is, kijkt de FIFA naar het fairplay-klassement (aantal gele en rode kaarten). Mocht ook dat gelijk zijn, wordt er geloot wie groepswinnaar wordt en wie tweede.
Nederland won met 2-0 van Senegal en Ecuador versloeg Qatar met dezelfde cijfers. Oranje tegen Ecuador eindigde onbeslist (1-1). Als de ploeg van bondscoach Louis van Gaal dinsdag bijvoorbeeld met 1-0 van Qatar wint en Ecuador verslaat Senegal met 1-0, treedt het fairplay-klassement in werking.
De Ligt
Oranje ontving in de eerste twee groepswedstrijden één gele kaart, voor Matthijs de Ligt. Ecuador staat op drie keer geel, twee voor Jhegson Méndez en eentje voor Moisés Caicedo.
Bij het WK van 2018 ging Japan door naar de achtste finales op basis van het fairplay-klassement. De Aziaten eindigden qua punten, doelsaldo en gemaakte goals precies gelijk met Senegal, maar ontvingen minder kaarten.
Het Nederlands elftal is bij een gelijkspel zeker van een plek bij de laatste zestien op het WK.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
9 uur geleden