Aantal kaarten mogelijk bepalend voor groepswinst Oranje
AL KHOR (ANP) - Het aantal behaalde gele en rode kaarten geeft mogelijk de doorslag welk land op het WK als eerste eindigt in groep A. Het Nederlands elftal en Ecuador staan na twee speelronden precies gelijk. Als beide landen dinsdag tijdens de derde en laatste speelronde met dezelfde cijfers winnen of gelijk spelen, gaat het land met de minste behaalde kaarten in de poulefase als nummer 1 naar de achtste finales en het land met de meeste kaarten als nummer 2.
In tegenstelling tot bijvoorbeeld in de Champions League wordt bij het WK bij een gelijk aantal punten eerst gekeken naar het doelsaldo in plaats van het onderlinge resultaat. Als ook het doelsaldo gelijk is, geeft het aantal gemaakte doelpunten de doorslag. Pas daarna gaat het om het onderlinge resultaat. Als dat allemaal gelijk is, kijkt de FIFA naar het fairplay-klassement (aantal gele en rode kaarten). Mocht ook dat gelijk zijn, wordt er geloot wie groepswinnaar wordt en wie tweede.
Nederland won met 2-0 van Senegal en Ecuador versloeg Qatar met dezelfde cijfers. Oranje tegen Ecuador eindigde onbeslist (1-1). Als de ploeg van bondscoach Louis van Gaal dinsdag bijvoorbeeld met 1-0 van Qatar wint en Ecuador verslaat Senegal met 1-0, treedt het fairplay-klassement in werking.
De Ligt
Oranje ontving in de eerste twee groepswedstrijden één gele kaart, voor Matthijs de Ligt. Ecuador staat op drie keer geel, twee voor Jhegson Méndez en eentje voor Moisés Caicedo.
Bij het WK van 2018 ging Japan door naar de achtste finales op basis van het fairplay-klassement. De Aziaten eindigden qua punten, doelsaldo en gemaakte goals precies gelijk met Senegal, maar ontvingen minder kaarten.
Het Nederlands elftal is bij een gelijkspel zeker van een plek bij de laatste zestien op het WK.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
7 uur geleden