Aantal inwoners China voor het eerst in zestig jaar gedaald
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De bevolking van China is het afgelopen jaar met zo'n 850.000 personen gekrompen. Het is voor het eerst sinds 1961 dat het land te maken heeft met een bevolkingsdaling.
Het Chinese nationale statistiekenbureau maakte dinsdag (lokale tijd) de nieuwste cijfers over de bevolking van het land bekend. Aan het einde van 2022 had het land 1.411,75 miljoen, ofwel ruim 1,4 miljard, inwoners. Het jaar ervoor waren dat er nog 850.000 meer.
In 2022 had China het hoogste sterftecijfer sinds 1974: 7,37 doden per duizend inwoners. Dat getal lag in 2021 nog op 7,18. Het geboortecijfer daalde flink: van 7,52 baby's per duizend inwoners naar 6,77, het laagste cijfer sinds de geboortestatistieken worden bijgehouden.
Gestegen kosten
Het dalende aantal geboortes in het land is volgens experts onder meer het gevolg van de enorm gestegen kosten voor scholing, waardoor veel Chinezen kiezen voor geen of slechts één kind. Ook merkt het land nog steeds de gevolgen van de eenkindregel die er tussen 1980 and 2015 gold.
China is nog altijd het land met de meeste inwoners te wereld. Op de tweede plaats staat India, dat China aankomend jaar mogelijk voorbijschiet.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
8 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
10 uur geleden