Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal ic-patiënten in België op laagste niveau in maanden

Aantal ic-patiënten in België op laagste niveau in maanden

BRUSSEL (ANP) - Het aantal coronapatiënten op de Belgische intensive care is met 291 voor het eerst in vier maanden tijd onder de grens van 300 gedoken. Dat blijkt zondag uit de voorlopige cijfers van gezondheidsinstituut Sciensano. Het aantal ziekenhuisopnames vanwege corona stijgt wel opnieuw licht. In de Belgische ziekenhuizen worden momenteel 1649 coronapatiënten verzorgd.

Het aantal nieuwe overlijdens door het coronavirus daalt voor de vijfde dag op rij: van 28 januari tot en met 3 februari bezweken dagelijks gemiddeld 41,3 mensen aan Covid-19. Dat is 16 procent minder dan in de voorgaande zeven dagen. In totaal stierven 21.352 Belgen aan het longvirus.

Van 31 januari tot en met 6 februari belandden per dag gemiddeld 122,9 patiënten met corona in het ziekenhuis. Dat is 3 procent meer dan in de week ervoor.

In totaal 723.870 Belgen besmet

Het aantal besmettingen blijft ook stijgen. Per dag kwamen er van 28 januari tot en met 3 februari gemiddeld 2339 bevestigde gevallen bij, een stijging van 4 procent in vergelijking met een week eerder. Er werden in die periode gemiddeld 50.300 tests per dag afgenomen, een stijging van 9 procent. De positiviteitsratio bleef nagenoeg stabiel op 5,4 procent.

Sinds het begin van de pandemie zijn 723.870 Belgen besmet geraakt.

Meer uit Buitenland

Zweden weigert voorlopig deelname aan vredesraad

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.

17 minuten geleden
Spaanse machinistenvakbond roept op tot staking na ongelukken

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.

24 minuten geleden
Von der Leyen: EU moet wereld van pure macht accepteren

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".

1 uur geleden
Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

1 uur geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

2 uur geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

3 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

4 uur geleden