Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal huizen met nieuwe huurder is hard gedaald

Aantal huizen met nieuwe huurder is hard gedaald

UTRECHT (ANP) - Het aantal huizen dat een nieuwe huurder kreeg is vorig jaar hard gedaald, melden makelaarsvereniging NVM en Vastgoedmanagement Nederland (VGM NL). Maatregelen vanuit de overheid om huurprijzen te verlagen en zittende huurders beter te beschermen zorgen er mogelijk voor dat beleggers huurwoningen verkopen in plaats van opnieuw te verhuren, denken de organisaties. Vooral in de laatste drie maanden van het jaar werden veel minder huizen verhuurd.

Het aantal verhuurde huizen nam volgens de NVM en VGM NL af met 13 procent vergeleken met 2022. In de loop van 2023 werd de daling groter, in het vierde kwartaal werden 30 procent minder huizen verhuurd dan in dezelfde periode een jaar eerder, melden de organisaties. Nieuwbouwwoningen werden in oktober, november en december vorig jaar zelfs ruim de helft minder vaak verhuurd.

De gemiddelde huurprijzen zijn vorig jaar ook flink gestegen. Een "zorgelijke ontwikkeling", vinden NVM en VGM NL, omdat de vraag naar huurhuizen hoog blijft. Onder meer regulering en strengere regels hebben volgens de organisaties mogelijk bijgedragen aan de gestegen prijzen. De gemiddelde huurprijs per vierkante meter was eind vorig jaar 12,31 euro, dat is 10 procent hoger dan een jaar eerder.

Hardste stijging

Van de grote gemeenten in Nederland stegen de huurprijzen in Arnhem en Haarlem volgens NVM en VGM NL het hardst. Van jaar op jaar gingen die met meer dan 12 procent omhoog. Ook in Utrecht en Den Bosch gingen de huren hard omhoog met bijna 8 procent, aldus de organisaties. Amsterdam is met 22,78 euro per vierkante meter nog steeds de duurste stad om een huis in te huren.

De prijzen liggen volgens de organisaties het laagst in Almere met een gemiddelde van 11,78 per vierkante meter. Die stad en Amstelveen zijn de enige twee plaatsen waarin NVM en VGM NL een lichte daling van de huurprijzen constateren.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

17 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

20 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

22 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden