Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal huizen met nieuwe huurder is hard gedaald

Aantal huizen met nieuwe huurder is hard gedaald

UTRECHT (ANP) - Het aantal huizen dat een nieuwe huurder kreeg is vorig jaar hard gedaald, melden makelaarsvereniging NVM en Vastgoedmanagement Nederland (VGM NL). Maatregelen vanuit de overheid om huurprijzen te verlagen en zittende huurders beter te beschermen zorgen er mogelijk voor dat beleggers huurwoningen verkopen in plaats van opnieuw te verhuren, denken de organisaties. Vooral in de laatste drie maanden van het jaar werden veel minder huizen verhuurd.

Het aantal verhuurde huizen nam volgens de NVM en VGM NL af met 13 procent vergeleken met 2022. In de loop van 2023 werd de daling groter, in het vierde kwartaal werden 30 procent minder huizen verhuurd dan in dezelfde periode een jaar eerder, melden de organisaties. Nieuwbouwwoningen werden in oktober, november en december vorig jaar zelfs ruim de helft minder vaak verhuurd.

De gemiddelde huurprijzen zijn vorig jaar ook flink gestegen. Een "zorgelijke ontwikkeling", vinden NVM en VGM NL, omdat de vraag naar huurhuizen hoog blijft. Onder meer regulering en strengere regels hebben volgens de organisaties mogelijk bijgedragen aan de gestegen prijzen. De gemiddelde huurprijs per vierkante meter was eind vorig jaar 12,31 euro, dat is 10 procent hoger dan een jaar eerder.

Hardste stijging

Van de grote gemeenten in Nederland stegen de huurprijzen in Arnhem en Haarlem volgens NVM en VGM NL het hardst. Van jaar op jaar gingen die met meer dan 12 procent omhoog. Ook in Utrecht en Den Bosch gingen de huren hard omhoog met bijna 8 procent, aldus de organisaties. Amsterdam is met 22,78 euro per vierkante meter nog steeds de duurste stad om een huis in te huren.

De prijzen liggen volgens de organisaties het laagst in Almere met een gemiddelde van 11,78 per vierkante meter. Die stad en Amstelveen zijn de enige twee plaatsen waarin NVM en VGM NL een lichte daling van de huurprijzen constateren.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

4 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

4 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

4 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

5 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

5 uur geleden