Aantal gewonden aanslag Maagdenburg opgelopen tot 235
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat gewond raakte bij de aanslag vrijdagavond in Maagdenburg is opgelopen tot 235, heeft het Duitse OM bekendgemaakt. Eerder was sprake van tweehonderd gewonden.
Sommige gewonden hebben zich volgens het OM aangemeld bij het universiteitsziekenhuis en bij hun eigen arts, waardoor ze niet bij het eerdere totaalaantal werden opgeteld. De aanklager kan niet uitsluiten dat mensen dubbel geteld zijn.
De aanslag werd gepleegd door een 50-jarige Saudische arts die al sinds 2006 in Duitsland woonde. Door met zijn auto op de kerstmarkt in te rijden, doodde hij vijf personen, onder wie een 9-jarige jongen.
De minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser omschreef de man als islamofoob. Volgens Duitse media is hij een islamcriticus en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
5 uur geleden