Aantal gewonden aanslag Maagdenburg opgelopen tot 235
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat gewond raakte bij de aanslag vrijdagavond in Maagdenburg is opgelopen tot 235, heeft het Duitse OM bekendgemaakt. Eerder was sprake van tweehonderd gewonden.
Sommige gewonden hebben zich volgens het OM aangemeld bij het universiteitsziekenhuis en bij hun eigen arts, waardoor ze niet bij het eerdere totaalaantal werden opgeteld. De aanklager kan niet uitsluiten dat mensen dubbel geteld zijn.
De aanslag werd gepleegd door een 50-jarige Saudische arts die al sinds 2006 in Duitsland woonde. Door met zijn auto op de kerstmarkt in te rijden, doodde hij vijf personen, onder wie een 9-jarige jongen.
De minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser omschreef de man als islamofoob. Volgens Duitse media is hij een islamcriticus en een aanhanger van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).
Meer uit Buitenland
KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
27 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.
55 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.
1 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zal "op dezelfde manier" reageren als Rusland het staakt-het-vuren schendt. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op X. Zijn land zal zich volgens hem houden aan de tijdelijke wapenstilstand, maar schrijft hij: "We weten allemaal met wie we te maken hebben."
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Tsjechische premier Andrej Babiš heeft zijn steun uitgesproken voor zijn Hongaarse ambtgenoot Viktor Orbán. In een bericht op X schrijft de rechtse regeringsleider dat "in turbulente tijden kiezen voor stabiliteit en bewezen leiderschap er meer dan ooit toe doet".
4 uur geleden