Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal gevluchte Oekraïners nadert de 4,5 miljoen

Aantal gevluchte Oekraïners nadert de 4,5 miljoen

KIEV (ANP/AFP) - Het aantal Oekraïners dat het Russische oorlogsgeweld is ontvlucht, nadert de 4,5 miljoen. Inmiddels zijn er ruim 4,4 miljoen naar het buitenland vertrokken sinds de Russische invasie op 24 februari, meldt de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties in het jongste overzicht.

Europa heeft sinds de Tweede Wereldoorlog niet meer zo'n stroom vluchtelingen gezien. Ongeveer 90 procent zijn vrouwen en kinderen. De Oekraïense autoriteiten verbieden ​​het vertrek van mannen die kunnen vechten. Ook ongeveer 210.000 niet-Oekraïners zijn het land ontvlucht.

De VN schatten het aantal binnenlandse ontheemden onlangs op 7,1 miljoen. In totaal hebben dus meer dan 11 miljoen mensen, meer dan een kwart van de bevolking, hun huis moeten verlaten. Voor de oorlog werd Oekraïne bevolkt door meer dan 37 miljoen mensen in de door de regering in Kiev gecontroleerde gebieden, dus zonder de Krim die in 2014 door Rusland werd geannexeerd en de oostelijke gebieden die datzelfde jaar onder controle kwamen ​​van pro-Russische separatisten.

Meer uit Buitenland

Kou en sneeuw zorgen voor overlast in Europa

AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het koude weer leidt op verschillende plekken in Europa tot overlast. Zo zijn in Schotland honderden scholen gesloten door zware sneeuwval en de dagenlang aanhoudende kou. In Aberdeen en regio's ten noorden daarvan heeft het weg-, spoor- en luchtverkeer hinder ondervonden van de temperaturen.

27 minuten geleden
Monitor: olietankers verlaten Venezuela ondanks blokkade VS

CARACAS (ANP/RTR) - Zo'n tien olietankers hebben de afgelopen dagen Venezuela verlaten met ruwe olie en brandstof aan boord, meldt TankerTrackers.com, dat vrachtvaartuigen monitort. Ze doorbreken daarmee een Amerikaanse blokkade voor olieschepen die van en naar Venezuela varen, het land waar de Amerikanen zaterdag president Nicolás Maduro gevangennamen.

38 minuten geleden
Colombiaanse president verwerpt cocaïneverwijt van Trump

BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.

1 uur geleden
Premier Groenland woest over nieuwe dreiging Trump: het is genoeg

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.

1 uur geleden
Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

2 uur geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

2 uur geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

2 uur geleden