Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal gevallen van mazelen neemt toe

Aantal gevallen van mazelen neemt toe

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal besmettingen met mazelen loopt weer op. In januari werd de ziekte bij 23 mensen vastgesteld, terwijl er in januari vorig jaar één geval was gevonden en in januari 2023 nul. Het aantal infecties is ook hoger dan in november en december. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is er geen landelijke uitbraak.

Het aantal besmettingen in januari is het hoogste sinds de zomer, en in de eerste paar dagen van februari zijn weer drie nieuwe gevallen geregistreerd. Het totaal voor dit jaar staat daarmee op 26. Amsterdam heeft naar verhouding de meeste besmettingen met mazelen.

Het RIVM meldt dat de meeste patiënten besmet zijn geraakt tijdens een bezoek aan Marokko of Roemenië. Daar zijn grote epidemieën van mazelen.

Mazelen is een uiterst besmettelijke ziekte. De meeste Nederlanders zijn door vaccinatie beschermd. In groepen waarin niemand is gevaccineerd, besmet één zieke gemiddeld vijftien andere mensen. Het virus veroorzaakt over het algemeen eerst klachten als koorts, niezen, hoesten en ontstoken ogen. Daarna komen plekjes op de huid. Hoewel de ziekte meestal relatief mild verloopt, ontstaan ook vrij regelmatig complicaties. Zo loopt 1 tot 5 procent van de patiënten een longontsteking op en krijgt ongeveer een op de duizend hersenvliesontsteking. Aan die complicaties kunnen mensen overlijden.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

1 dag geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

2 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden