Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal gevallen apenpokken stijgt licht naar 925

Aantal gevallen apenpokken stijgt licht naar 925

BILTHOVEN (ANP) - Het apenpokkenvirus is bij 925 mensen in Nederland vastgesteld. Dat zijn er 47 meer dan bij de laatste update afgelopen donderdag. Sinds vorige week maandag zijn 107 mensen positief getest. Dat is op weekbasis de kleinste toename sinds 4 juli, maar volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is het nog te vroeg om hier conclusies aan te verbinden over de ontwikkeling van de ziekte.

De meeste positief geteste mensen zijn mannen die seks hebben met mannen. Een deel van die groep kan zich daarom sinds vorige week preventief laten vaccineren. Het virus is ook vastgesteld bij zes vrouwen, evenveel als afgelopen donderdag, en bij een kind.

De regio Noord-Holland en Flevoland heeft de meeste bevestigde besmettingen, namelijk 570. Onder meer Amsterdam valt daaronder. Daarna volgt de regio West met 146 vastgestelde apenpokkengevallen. Zes mensen in Nederland zijn in een ziekenhuis behandeld vanwege de klachten die gepaard gaan met een besmetting met het apenpokkenvirus.

Voor zover bekend is in Nederland niemand overleden door toedoen van het virus. In Spanje zijn zeker twee mensen na besmetting overleden. Brazilië en India hebben elk één overlijden geregistreerd. Het zijn de eerste doden door apenpokken buiten Afrika. Eerder waren drie sterfgevallen in Nigeria en twee in de Centraal-Afrikaanse Republiek genoteerd, en maandag meldde Ghana zijn eerste sterfgeval.

Meer uit Gezond

Arbodiensten: meeste ziekteverzuim in 2025 door stress en griep

UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.

2 dagen geleden
Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

4 dagen geleden
NPV teleurgesteld in meerderheid voor initiatiefwet embryokweek

VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.

5 dagen geleden
Zuyderland: in 2031 vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen

HEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.

5 dagen geleden
Artsen vragen in brief aan informateur om PFAS-verbod

DEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.

5 dagen geleden
Tata Steel moet gezondheidswinst verduurzaming duidelijker maken

UTRECHT (ANP) - Tata Steel moet duidelijker maken hoeveel impact geplande miljardeninvesteringen in het productieproces hebben op de gezondheid van omwonenden. Dat staat in een tussentijds advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER), die op verzoek van de provincie Noord-Holland het verduurzamingsplan van het staalbedrijf heeft beoordeeld. Volgens de commissie ontbreken in het ingediende MER "belangrijke cijfers en verklaringen" over processen en de impact op het milieu en de leefomgeving.

5 dagen geleden
Nivel: minder rokers zoeken sinds corona hulp bij huisarts

UTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.

1 week geleden