Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal geboortes in Japan zakt naar nieuw dieptepunt

Aantal geboortes in Japan zakt naar nieuw dieptepunt

TOKIO (ANP/RTR) - Het aantal geboortes in Japan is vorig jaar opnieuw afgenomen. In 2022 werden volgens Japanse media net iets minder dan 800.000 baby's geboren, voor het eerst sinds het begin van de metingen in 1899 en elf jaar eerder dan de regering had verwacht.

Japan heeft een van de snelst vergrijzende bevolkingen ter wereld en er sterven al jaren meer mensen dan dat er baby's worden geboren. In 2022 stierf een recordaantal van bijna 1,6 miljoen mensen. Het aantal geboortes neemt in Japan al zeven jaar op rij af. Voorlopige cijfers laten zien dat er in 2022 een afname was van 5,1 procent ten opzichte van een jaar eerder, toen de daling op 3,4 procent lag.

Dat er nog minder baby's worden geboren, komt vermoedelijk door de gevolgen van de coronapandemie en doordat Japanners steeds vaker op latere leeftijd trouwen. Daarnaast blijft Japan een van de duurste landen ter wereld om kinderen op te voeden. De Japanse regering treft al jaren maatregelen in een poging om het geboortecijfer omhoog te krijgen, bijvoorbeeld extra uitkeringen voor gezinnen.

Premier Fumio Kishida ging vorige maand, bij de opening van het parlementaire jaar, in op de weinige geboortes in Japan. "Het is nu of nooit als het gaat om beleid met betrekking tot geboortes en opvoeding", verklaarde hij. De premier sprak van "een kwestie die niet langer kan wachten" en zei dat hij het budget voor beleid wil verdubbelen.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

1 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

2 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

2 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

2 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

4 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

5 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

6 uur geleden