Aantal geboortes in Japan zakt naar nieuw dieptepunt
TOKIO (ANP/RTR) - Het aantal geboortes in Japan is vorig jaar opnieuw afgenomen. In 2022 werden volgens Japanse media net iets minder dan 800.000 baby's geboren, voor het eerst sinds het begin van de metingen in 1899 en elf jaar eerder dan de regering had verwacht.
Japan heeft een van de snelst vergrijzende bevolkingen ter wereld en er sterven al jaren meer mensen dan dat er baby's worden geboren. In 2022 stierf een recordaantal van bijna 1,6 miljoen mensen. Het aantal geboortes neemt in Japan al zeven jaar op rij af. Voorlopige cijfers laten zien dat er in 2022 een afname was van 5,1 procent ten opzichte van een jaar eerder, toen de daling op 3,4 procent lag.
Dat er nog minder baby's worden geboren, komt vermoedelijk door de gevolgen van de coronapandemie en doordat Japanners steeds vaker op latere leeftijd trouwen. Daarnaast blijft Japan een van de duurste landen ter wereld om kinderen op te voeden. De Japanse regering treft al jaren maatregelen in een poging om het geboortecijfer omhoog te krijgen, bijvoorbeeld extra uitkeringen voor gezinnen.
Premier Fumio Kishida ging vorige maand, bij de opening van het parlementaire jaar, in op de weinige geboortes in Japan. "Het is nu of nooit als het gaat om beleid met betrekking tot geboortes en opvoeding", verklaarde hij. De premier sprak van "een kwestie die niet langer kan wachten" en zei dat hij het budget voor beleid wil verdubbelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
55 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
7 uur geleden