
Aantal geannuleerde 'kerstvluchten' stijgt naar ruim 6000
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het aantal geschrapte vluchten rond kerst is wereldwijd gestegen tot meer dan 6000. Ook kampten zo'n 19.000 andere vluchten op vrijdag en zaterdag met vertragingen, laten cijfers van de website Flight Aware zien.
Zaterdag werden opnieuw bijna 2800 vluchten geschrapt. Dit aantal kwam bovenop 2400 vrijdag al geannuleerde vluchten. Zondag zullen op zijn minst 1100 vluchten worden geschrapt.
Zaterdag hadden zeker 8000 vluchten die wel vertrokken vertraging volgens Flight Aware. Op vrijdag waren zelfs 11.000 vluchten vertraagd.
De problemen in het vliegverkeer worden deels veroorzaakt door een toename van het aantal omikronbesmettingen. Die zeer besmettelijke variant van het coronavirus grijpt ook onder medewerkers van luchtvaartmaatschappijen om zich heen. De bedrijven zien soms geen andere mogelijkheid dan vluchten annuleren. De problemen zijn onder meer in de Verenigde Staten erg groot.
Meer uit Buitenland
PALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - De FBI zegt dat de bomaanslag zaterdag op een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs een terreuraanslag was en de kliniek waarschijnlijk opzettelijk is aangevallen. "Dit was een opzettelijke terroristische daad. Naarmate ons onderzoek vordert, zullen we bepalen of het om internationaal terrorisme of binnenlands terrorisme gaat", zei Akil Davis van de FBI in Los Angeles tegen verslaggevers.
5 minuten geledenN i e u w bericht, met reactie van politie in 1e alinea
6 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.
7 uur geledenBASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.
10 uur geleden