Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal faillissementen weer toegenomen

Aantal faillissementen weer toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari weer opgelopen, na een daling in januari. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal faillissementen bleef ondanks de toename laag vergeleken met de periode voor het uitbreken van corona.

In februari werden volgens het CBS 49 bedrijven meer failliet verklaard dan in januari. Dat is een stijging van 21 procent. Het aantal uitgesproken faillissementen piekte met 911 in mei 2013. Daarna nam het aantal faillissementen tot en met augustus 2017 af. Vervolgens bleef de trend tot medio 2020 redelijk vlak.

Sindsdien is het aantal faillissementen verder afgenomen en bereikte in augustus 2021 een laagterecord. Na augustus 2022 is het aantal faillissementen vier maanden op rij gestegen tot het hoogste niveau na mei 2020. In januari 2023 daalde het aantal faillissementen.

Coronasteun

Dat het aantal faillissementen al langer vrij beperkt is heeft onder andere te maken met de eerdere coronasteun vanuit het kabinet waardoor ook bedrijven die in de basis niet gezond waren overeind konden blijven. Inmiddels worden bedrijven niet meer vooral geplaagd door corona, maar door het flinke oplopen van de energieprijzen en de hoge inflatie in het algemeen. Daarvoor heeft de overheid eveneens steun opgetuigd.

Net als in de voorgaande maanden was de handel in februari de bedrijfstak waarin de meeste faillissementen werden uitgesproken, namelijk 62. Dat is 29 procent meer dan in januari. Daarna volgde de bouwnijverheid met 34. Beide sectoren behoren tot de grootste bedrijfstakken. Relatief gezien werden er in februari de meeste faillissementen uitgesproken in de sector horeca.

Meer uit Financieel

FNV: ongezonde concurrentie op Schiphol dreigt door ingreep KLM

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over de aangekondigde kostenbesparingen bij KLM. De luchtvaartmaatschappij wil het aantal arbeidsplaatsen verder laten dalen, onder meer door een deel van de grondafhandeling uit te besteden aan een ander bedrijf. "KLM dreigt daarmee de ongezonde concurrentie op Schiphol weer op te voeren. Jarenlang hebben we gestreden om die concurrentie tussen grondafhandelaren terug te dringen", zegt Egon Groen, bestuurder FNV KLM-Grondpersoneel.

10 minuten geleden
Sony verhoogt winstverwachting door succes van games en films

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar verhoogd. Het Japanse bedrijf profiteert van sterke verkopen van games, muziek en films, maakte het concern donderdag bekend.

24 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt hard in en schrapt 5000 banen

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt rigoureus in om kosten te besparen, waarbij ongeveer 5000 banen verloren gaan. Dat staat gelijk aan bijna 15 procent van het personeelsbestand. KLM besteedt ook werk uit aan andere partijen, ziet af van bepaalde Airbus-toestellen en hoopt met vakbonden afspraken te maken over het beperken van de loonstijgingen.

47 minuten geleden
Hogere winst AF-KLM kan harde ingreep in Nederland niet voorkomen

PARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft de winst in het derde kwartaal opgevoerd, ondanks de sterk gestegen brandstofprijzen. Extra opbrengsten maakten de hogere kosten voor kerosine meer dan goed. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Zo kondigt KLM donderdag aan meer banen te schrappen en werk uit te besteden.

52 minuten geleden
Toyota verhoogt winstverwachting door sterke vraag naar hybrides

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar verhoogd, ondanks felle concurrentie van Chinese rivalen. De autoproducent profiteert vooral van een sterke vraag naar zijn hybrides, een technologie waar Toyota al jarenlang mee vooroploopt.

1 uur geleden
Oud-topman Volksbank wordt directeur Groningse AI-fabriek

GRONINGEN (ANP) - Voormalig topman van de Volksbank Martijn Gribnau wordt de algemeen directeur van de Nederlandse AI-fabriek in Groningen. De AI-fabriek is momenteel in opbouw en de eigen supercomputer moet begin 2028 operationeel zijn. Het Rijk, de regio en een Europees samenwerkingsverband voor supercomputers investeren samen 200 miljoen euro.

2 uur geleden
Flinke winsten op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.

10 uur geleden