Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal faillissementen vorig jaar opgelopen

Aantal faillissementen vorig jaar opgelopen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is vorig jaar opgelopen ten opzichte van 2018. Dat bleek maandag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het is de eerste stijging op jaarbasis na 2013.

In 2019 werden er 3208 bedrijven en instellingen failliet verklaard. Dat is 2 procent meer dan een jaar eerder. Ondanks de stijging ligt het aantal faillissementen nog steeds op een relatief laag niveau, merkt het statistiekbureau op. Het aantal faillissementen bereikte in 2013 een piek van 8376. Daarna is het aantal faillissementen vijf jaar achter elkaar afgenomen, in totaal met ruim 62 procent. Dit ging samen met de economische groei van de afgelopen jaren in Nederland.

Absoluut gezien was de stijging van het aantal faillissementen in de specialistische zakelijke dienstverlening, onder andere bij advies- en onderzoekbureaus, het sterkst. Ook in de handel, de sector verhuur en overige zakelijke diensten, de zorg en de sector verhuur en handel van onroerend goed lag het aantal faillissementen in 2019 hoger dan in 2018. In zeven van de 13 bedrijfstakken was het aantal faillissementen echter lager dan in 2018, aldus het CBS. Net als in voorgaande jaren zijn de meeste faillissementen van bedrijven en instellingen uitgesproken in de handel. De handel behoort tot de bedrijfstakken met de meeste bedrijven.

Op provinciaal vlak werden in twee derde van de provincies vorig jaar meer bedrijven failliet verklaard dan in 2018. In de laatste maand van het jaar werden er 46 bedrijven minder failliet verklaard dan in november.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

3 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

5 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

5 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

9 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

9 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

10 uur geleden