Aantal faillissementen veel lager dan in afgelopen jaren
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen lag vorig jaar lager dan in voorgaande jaren. Dat meldt de Raad voor de rechtspraak, die de door rechtbanken uitgesproken bankroeten bekeek. In totaal ging het vorig jaar om zo'n 2300 faillissementen, waarvan 1700 bedrijven of organisaties en 600 personen.
Dat aantal is aanzienlijk lager dan de iets meer dan 4000 faillissementen van het eerste coronajaar 2020. In 2019 gingen in totaal 4776 bedrijven, organisaties en personen failliet.
De Raad voor de rechtspraak heeft de oorzaak van het lage aantal faillissementen niet onderzocht, maar noemt dat wel opvallend omdat veel bedrijven het zwaar hebben door de coronamaatregelen. Tegelijkertijd merkt de Raad op dat met corona in het achterhoofd rechters bedrijven die in de kern gezond zijn minder snel failliet laten gaan. Ook de steunmaatregelen van de overheid spelen mogelijk een rol bij het lage aantal bankroeten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
1 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.
4 uur geleden