Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal faillissementen hoger dan verwacht, ook in Nederland

Aantal faillissementen hoger dan verwacht, ook in Nederland

DEN BOSCH (ANP) - Het aantal faillissementen in Europa neemt snel toe. In Nederland is de stijging dit jaar hoger dan verwacht, maar ook in omringende landen verslechtert de situatie, stelt kredietverzekeraar Allianz Trade.

Voor Nederland voorspelde Allianz voor heel 2024 een stijging van de faillissementen met 31 procent. Halverwege dit jaar staat de score al op 39 procent. Opmerkelijk slecht gaat het in Zweden. Voor heel het jaar was rekening gehouden met een stijging van 9 procent. Tot nu toe bedraagt de stijging 58 procent. In Duitsland, waar een stijging van 13 procent was voorspeld, is het aantal faillissementen met 21 procent toegenomen. Ook in Oostenrijk, Ierland, Frankrijk en Italië is sprake van een stijging van meer dan 20 procent.

Johan Geeroms, risicodirecteur in de Benelux van Allianz Trade, noemt het huidige economische klimaat "verraderlijk". Ondernemers moeten gewaarschuwd zijn, stelt hij. "Gaan we langzaam de goede kant op of blijven we kwakkelen? In de VS boomt de economie, maar onze belangrijkste exportmarkt Duitsland laat maar weinig goeds zien."

Bouwsector

Bedrijven merken dat hun facturen steeds later betaald worden. "Dat is wereldwijd zo, in Europa en ook in Nederland. Die latere betaling is voor veel bedrijven lastig. Werkkapitaal komt hierdoor onder druk te staan. Met als logisch gevolg dat de kans op wanbetaling en faillissementen toeneemt. Ook gezonde bedrijven kunnen hierdoor geraakt worden. Een grote onbetaalde factuur is voor veel ondernemers een nachtmerrie."

De meeste faillissementen in Nederland doen zich voor in de bouw, waar een toename is te zien van 68 procent. Daarna volgt de vastgoedbranche met 64 procent, gevolgd door ict en telecom met 54 procent en de horeca met 49 procent. In de industrie bleef de stijging beperkt tot 4 procent.

'Op weg naar stabilisering'

Allianz Trade verwacht dat wereldwijd dit jaar in één op de twee landen een stijging van het aantal faillissementen te zien zal zijn. In Noord-Amerika wordt een toename verwacht van 29 procent, gevolgd door West-Europa met 14 procent en Azië, zonder China, met 8 procent.

In 2025 wordt wereldwijd een gematigde stijging verwacht van 1 procent. "We zijn op weg naar stabilisering", zegt Geeroms. "In onze eerdere voorspelling gingen we uit van nul faillissementsgroei in de wereld in 2025. Ook voor Nederland zagen we voor volgend jaar nauwelijks groei van de faillissementen. Wanneer zo'n omslag precies plaatsvindt, is moeilijk exact aan te geven. Het lijkt erop dat die kentering wat opschuift."

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

5 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

5 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

8 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

10 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

12 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

22 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

23 uur geleden