Aantal faillissementen afgenomen in juli
DEN HAAG (ANP) - Het aantal failliet verklaarde bedrijven is in juli gedaald. Vorige maand zijn er 27 bedrijven minder failliet verklaard dan in juni, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Het aantal faillissementen, exclusief eenmanszaken, fluctueert aanzienlijk: dalingen en stijgingen volgen elkaar snel op. In mei 2013 piekte het aantal faillissementen met 816. Vervolgens is sprake van een dalende trend tot oktober 2018. Sindsdien is de trend redelijk vlak, aldus het statistiekbureau. In juli werd met 204 het laagste aantal faillissementen gemeten na april 2000.
Van alle bedrijfstakken had de handel het grootste aantal faillissementen. Dat is ook een van de bedrijfstakken met de meeste bedrijven. Relatief gezien werden de meeste faillissementen uitgesproken in de horeca.
Uit de gegevens van het CBS blijkt nadrukkelijk dat de coronacrisis nog niet zorgt voor een faillissementspiek. Dat hangt mogelijk samen met het feit dat veel ondernemingen de crisisperiode tot nu toe met financiële steun doorstaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.
18 minuten geledenBONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV noemt de halvering van het aantal grondafhandelbedrijven op Schiphol een "historische stap". Volgens de vakbond kiest de luchthaven daarmee voor minder concurrentie tussen bagage- en passagiersafhandelaars, wat leidt tot minder werkdruk en meer rust op de werkvloer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR heeft excuses aangeboden voor het slavernijverleden van rechtsvoorgangers van het bedrijf. Die voorlopers waren betrokken bij het slavernijsysteem en kolonialisme, onder andere door slavenschepen te verzekeren. Dat meldt ASR na de publicatie van een onderzoek naar het slavernijverleden van het bedrijf.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een voormalige Indonesische minister en medeoprichter van taxidienst Gojek is in Indonesië schuldig bevonden aan corruptie. Nadiem Makarim kreeg tien jaar cel opgelegd vanwege de aankoop van Google-laptops voor scholen tijdens de coronapandemie. De zaak wordt gezien als test voor de rechtszekerheid in Indonesië.
3 uur geleden