Aantal explosies in regio Rotterdam gestegen tot boven de honderd
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal geweldsincidenten met explosies in Rotterdam en omliggende gemeenten dit jaar is opgelopen tot 104. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie Eenheid Rotterdam naar aanleiding van berichtgeving op het regionale medium Rijnmond.
Van de 104 incidenten speelden er zich 74 af in Rotterdam, de rest in omliggende gemeenten zoals Vlaardingen, Schiedam, Capelle aan den IJssel, en Voorne aan Zee. De politie hield dit jaar tot nu toe 92 verdachten aan voor geweldsincidenten zoals explosies en beschietingen. De helft van de verdachten is onder de 23. De jongste is 13 jaar oud, de oudste 53. Van de 92 aangehouden verdachten zijn er 21 minderjarig en vallen 27 mensen in de leeftijdscategorie tussen 18 en 23 jaar, blijkt uit de cijfers.
Het meeste geweld wordt toegeschreven aan conflicten binnen de drugshandel. Maar er zijn ook conflicten zoals burenruzies, ruzies tussen ex-geliefden, baas en werknemer of jongeren onderling. "In die gevallen is de uitvoerder ook de initiatiefnemer. Niet bij alle explosies is sprake van een hiƫrarchie met een kopstuk of opdrachtgever. Maar onder de aanhoudingen zitten naast uitvoerders ook personen die verdacht worden van een rol als tussenpersoon", zegt de politiewoordvoerster.
Groeiend aantal explosies
"We werken met man en macht om het tij van de gestegen explosies te doen keren", aldus de zegsvrouw. "We hopen dat de maatschappij met ons samen op wil trekken in de verhoogde alertheid en bij verdachte situaties altijd 112 wil bellen. We hebben op deze manier al diverse aanslagen weten te voorkomen. Daar zijn we alerte burgers zeer dankbaar voor."
De regio Rotterdam heeft de afgelopen jaren te maken met een groeiend aantal explosies en, in mindere mate, beschietingen van panden. Er zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, zoals meer toezicht. Ook heeft de politie de opsporingscapaciteit uitgebreid.
In 2021 vonden in de Rotterdamse politieregio twaalf van dit soort geweldsincidenten plaats. Vorig jaar steeg dat door naar 65. het afgelopen weekend was het nog twee keer raak bij verschillende panden in de Vierambachtsstraat in het centrum van Rotterdam.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
9 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
15 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
16 uur geleden