Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal explosies in regio Rotterdam gestegen tot boven de honderd

Aantal explosies in regio Rotterdam gestegen tot boven de honderd

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal geweldsincidenten met explosies in Rotterdam en omliggende gemeenten dit jaar is opgelopen tot 104. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie Eenheid Rotterdam naar aanleiding van berichtgeving op het regionale medium Rijnmond.

Van de 104 incidenten speelden er zich 74 af in Rotterdam, de rest in omliggende gemeenten zoals Vlaardingen, Schiedam, Capelle aan den IJssel, en Voorne aan Zee. De politie hield dit jaar tot nu toe 92 verdachten aan voor geweldsincidenten zoals explosies en beschietingen. De helft van de verdachten is onder de 23. De jongste is 13 jaar oud, de oudste 53. Van de 92 aangehouden verdachten zijn er 21 minderjarig en vallen 27 mensen in de leeftijdscategorie tussen 18 en 23 jaar, blijkt uit de cijfers.

Het meeste geweld wordt toegeschreven aan conflicten binnen de drugshandel. Maar er zijn ook conflicten zoals burenruzies, ruzies tussen ex-geliefden, baas en werknemer of jongeren onderling. "In die gevallen is de uitvoerder ook de initiatiefnemer. Niet bij alle explosies is sprake van een hiërarchie met een kopstuk of opdrachtgever. Maar onder de aanhoudingen zitten naast uitvoerders ook personen die verdacht worden van een rol als tussenpersoon", zegt de politiewoordvoerster.

Groeiend aantal explosies

"We werken met man en macht om het tij van de gestegen explosies te doen keren", aldus de zegsvrouw. "We hopen dat de maatschappij met ons samen op wil trekken in de verhoogde alertheid en bij verdachte situaties altijd 112 wil bellen. We hebben op deze manier al diverse aanslagen weten te voorkomen. Daar zijn we alerte burgers zeer dankbaar voor."

De regio Rotterdam heeft de afgelopen jaren te maken met een groeiend aantal explosies en, in mindere mate, beschietingen van panden. Er zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, zoals meer toezicht. Ook heeft de politie de opsporingscapaciteit uitgebreid.

In 2021 vonden in de Rotterdamse politieregio twaalf van dit soort geweldsincidenten plaats. Vorig jaar steeg dat door naar 65. het afgelopen weekend was het nog twee keer raak bij verschillende panden in de Vierambachtsstraat in het centrum van Rotterdam.

Meer uit Binnenland

Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

38 minuten geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

43 minuten geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

52 minuten geleden
In LUMC opgenomen cruiseschippassagier is besmet met hantavirus

LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.

2 uur geleden
WHO: maatregelen aan boord Hondius tegen verspreiding virus

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

3 uur geleden
Radboudumc: opgenomen patiënt heeft het hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.

4 uur geleden
Koninklijke Marechaussee: brand 't Harde door springstof-oefening

DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.

4 uur geleden