Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal ebola-gevallen in Oeganda neemt toe

Aantal ebola-gevallen in Oeganda neemt toe

KAMPALA (ANP/RTR/AFP) - Het aantal besmettingen met het gevaarlijke ebolavirus neemt toe in Oeganda. Volgens het ministerie van Volksgezondheid is bewezen dat zestien personen de ziekte onder de leden hebben en achttien anderen vrijwel zeker ook. Er zijn inmiddels drie infectiehaarden vastgesteld, alle in het midden van het land.

Het ministerie houdt het officiële dodental vooralsnog op vier, waar vrijdag al sprake was van elf, maar zei erbij dat er nu zeventien patiënten meer staan geregistreerd als waarschijnlijk overleden door ebola. Dat moet nog door extra medisch onderzoek worden bewezen.

De uitbraak met de virusstam die voor het eerst in Soedan werd vastgesteld, lijkt begonnen in een dorpje in het district Mubende. Daar bezweek vorige week een man van 24 aan de infectie. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie is de Soedan-variant minder besmettelijk en dodelijk dan het Zaire-ebolavirus, dat recent voor epidemieën in buurland Democratische Republiek Congo zorgde. In de periode 2018-2020 stierven daar ruim 2250 mensen door ebola.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

34 minuten geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

2 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

3 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

4 uur geleden
Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

8 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

8 uur geleden