Aantal ebola-gevallen in Oeganda neemt toe
KAMPALA (ANP/RTR/AFP) - Het aantal besmettingen met het gevaarlijke ebolavirus neemt toe in Oeganda. Volgens het ministerie van Volksgezondheid is bewezen dat zestien personen de ziekte onder de leden hebben en achttien anderen vrijwel zeker ook. Er zijn inmiddels drie infectiehaarden vastgesteld, alle in het midden van het land.
Het ministerie houdt het officiële dodental vooralsnog op vier, waar vrijdag al sprake was van elf, maar zei erbij dat er nu zeventien patiënten meer staan geregistreerd als waarschijnlijk overleden door ebola. Dat moet nog door extra medisch onderzoek worden bewezen.
De uitbraak met de virusstam die voor het eerst in Soedan werd vastgesteld, lijkt begonnen in een dorpje in het district Mubende. Daar bezweek vorige week een man van 24 aan de infectie. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie is de Soedan-variant minder besmettelijk en dodelijk dan het Zaire-ebolavirus, dat recent voor epidemieën in buurland Democratische Republiek Congo zorgde. In de periode 2018-2020 stierven daar ruim 2250 mensen door ebola.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van de rechter doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Een erfgoedorganisatie had een rechtszaak aangespannen, maar de rechter ziet geen reden om de bouw te blokkeren.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft aan het Europees Bureau voor fraudebestrijding OLAF gevraagd onderzoek te doen naar voormalig Eurocommissaris Peter Mandelson. "Gezien de omstandigheden en de aanzienlijke hoeveelheid openbaar gemaakte documenten heeft de Europese Commissie OLAF verzocht de zaak te onderzoeken", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.
53 minuten geledenCHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
1 uur geledenMALMÖ (ANP/AFP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht. Defensieminister Pål Jonson verdenkt volgens Zweedse media Rusland.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
3 uur geleden