Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aantal Duitse geïnfecteerden kan tien keer zo hoog liggen'

'Aantal Duitse geïnfecteerden kan tien keer zo hoog liggen'

BONN (ANP/DPA/AFP) - Het aantal Duitsers dat is besmet met het coronavirus kan in werkelijkheid tien keer zo hoog zijn als het officieel vastgestelde aantal. Onderzoekers van de universiteit van Bonn opperen dat naar aanleiding van de eerste resultaten van een studie onder bewoners van de gemeente Gangelt, over de grens met Limburg.

De onderzoekers schatten dat 1,8 miljoen Duitsers zijn besmet. De werkelijke hoeveelheid besmettingen ligt volgens hen hoger dan het officiële aantal omdat 22 procent van de geïnfecteerden in Gangelt geen symptomen vertoonde. "Het feit dat blijkbaar een vijfde van alle besmettingen geen merkbare symptomen met zich meebrengt, suggereert dat de aanwezigheid van symptomen niet genoeg is om vast te stellen wie besmet is en wie de ziekte kan overdragen", zei Martin Exner, een van de onderzoekers en hoofd van het Instituut voor Hygiëne en Volksgezondheid van de Universiteit van Bonn.

Wetenschappers onderzochten 919 mensen uit 405 huishoudens in Gangelt, dat na carnaval als eerste plaats in Duitsland met een grote uitbraak van het nieuwe coronavirus te maken kreeg. Van de inwoners die meededen aan het onderzoek, blijkt zo'n 15 procent te zijn besmet. Het sterftepercentage ligt op 0,37 procent. De onderzoekers hebben het besmettingspercentage herleid uit tests waarmee wordt onderzocht of iemand corona heeft en tests op antilichamen, die erop kunnen wijzen dat iemand corona heeft gehad.

Volgens de onderzoekers onderstrepen de conclusies het belang van het houden van afstand en goede hygiëne. "Elke zogenaamd gezonde persoon die we tegenkomen, kan het virus dragen zonder dat hij of zij het weet", aldus Exner. "We moeten hier rekening mee houden en ons er ook naar gedragen."

Meer uit Buitenland

Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

1 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

1 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

2 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

3 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

4 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

5 uur geleden