Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aantal Duitse geïnfecteerden kan tien keer zo hoog liggen'

'Aantal Duitse geïnfecteerden kan tien keer zo hoog liggen'

BONN (ANP/DPA/AFP) - Het aantal Duitsers dat is besmet met het coronavirus kan in werkelijkheid tien keer zo hoog zijn als het officieel vastgestelde aantal. Onderzoekers van de universiteit van Bonn opperen dat naar aanleiding van de eerste resultaten van een studie onder bewoners van de gemeente Gangelt, over de grens met Limburg.

De onderzoekers schatten dat 1,8 miljoen Duitsers zijn besmet. De werkelijke hoeveelheid besmettingen ligt volgens hen hoger dan het officiële aantal omdat 22 procent van de geïnfecteerden in Gangelt geen symptomen vertoonde. "Het feit dat blijkbaar een vijfde van alle besmettingen geen merkbare symptomen met zich meebrengt, suggereert dat de aanwezigheid van symptomen niet genoeg is om vast te stellen wie besmet is en wie de ziekte kan overdragen", zei Martin Exner, een van de onderzoekers en hoofd van het Instituut voor Hygiëne en Volksgezondheid van de Universiteit van Bonn.

Wetenschappers onderzochten 919 mensen uit 405 huishoudens in Gangelt, dat na carnaval als eerste plaats in Duitsland met een grote uitbraak van het nieuwe coronavirus te maken kreeg. Van de inwoners die meededen aan het onderzoek, blijkt zo'n 15 procent te zijn besmet. Het sterftepercentage ligt op 0,37 procent. De onderzoekers hebben het besmettingspercentage herleid uit tests waarmee wordt onderzocht of iemand corona heeft en tests op antilichamen, die erop kunnen wijzen dat iemand corona heeft gehad.

Volgens de onderzoekers onderstrepen de conclusies het belang van het houden van afstand en goede hygiëne. "Elke zogenaamd gezonde persoon die we tegenkomen, kan het virus dragen zonder dat hij of zij het weet", aldus Exner. "We moeten hier rekening mee houden en ons er ook naar gedragen."

Meer uit Buitenland

Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

3 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

5 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

5 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

5 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

5 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

5 uur geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

5 uur geleden