'Aantal Duitse geïnfecteerden kan tien keer zo hoog liggen'
BONN (ANP/DPA/AFP) - Het aantal Duitsers dat is besmet met het coronavirus kan in werkelijkheid tien keer zo hoog zijn als het officieel vastgestelde aantal. Onderzoekers van de universiteit van Bonn opperen dat naar aanleiding van de eerste resultaten van een studie onder bewoners van de gemeente Gangelt, over de grens met Limburg.
De onderzoekers schatten dat 1,8 miljoen Duitsers zijn besmet. De werkelijke hoeveelheid besmettingen ligt volgens hen hoger dan het officiële aantal omdat 22 procent van de geïnfecteerden in Gangelt geen symptomen vertoonde. "Het feit dat blijkbaar een vijfde van alle besmettingen geen merkbare symptomen met zich meebrengt, suggereert dat de aanwezigheid van symptomen niet genoeg is om vast te stellen wie besmet is en wie de ziekte kan overdragen", zei Martin Exner, een van de onderzoekers en hoofd van het Instituut voor Hygiëne en Volksgezondheid van de Universiteit van Bonn.
Wetenschappers onderzochten 919 mensen uit 405 huishoudens in Gangelt, dat na carnaval als eerste plaats in Duitsland met een grote uitbraak van het nieuwe coronavirus te maken kreeg. Van de inwoners die meededen aan het onderzoek, blijkt zo'n 15 procent te zijn besmet. Het sterftepercentage ligt op 0,37 procent. De onderzoekers hebben het besmettingspercentage herleid uit tests waarmee wordt onderzocht of iemand corona heeft en tests op antilichamen, die erop kunnen wijzen dat iemand corona heeft gehad.
Volgens de onderzoekers onderstrepen de conclusies het belang van het houden van afstand en goede hygiëne. "Elke zogenaamd gezonde persoon die we tegenkomen, kan het virus dragen zonder dat hij of zij het weet", aldus Exner. "We moeten hier rekening mee houden en ons er ook naar gedragen."
Meer uit Buitenland
PRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt boos te zijn op Iran over de onderhandelingen om de oorlog tot een einde te maken. Volgens de president "smeken" de Iraniërs om een deal, maar zeggen ze publiekelijk alleen "dat ze kijken naar ons voorstel".
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.
50 minuten geledenTSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.
2 uur geleden