Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal doden en gewonden na Russische raketaanvallen loopt op

Aantal doden en gewonden na Russische raketaanvallen loopt op

KIEV (ANP) - Het aantal slachtoffers na de Russische raketaanvallen op verschillende Oekraïense steden maandag is verder opgelopen. De Oekraïense hulpdiensten melden een dag later zeker negentien doden en 105 gewonden.

Volgens Oekraïne lanceerde Rusland maandag 84 raketten, waarvan er 43 werden neergeschoten. Van de 24 drones zouden er 13 zijn neergehaald. Zo'n twintig dorpen en steden werden volgens het leger geraakt. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat Rusland het had gericht op energiefaciliteiten en burgers. Hij riep de bevolking op voorzichtig te zijn en hoop te houden.

De beschietingen vielen samen met de ochtendspits. Ze waren onder meer gericht op een van de drukste verkeersknooppunten van Kiev. Meerdere voertuigen werden compleet verwoest en omliggende gebouwen liepen schade op. Het waren de eerste aanvallen op de hoofdstad sinds juni en ze worden omschreven als de meest intense sinds de eerste dagen van de oorlog.

De Russische president Vladimir Poetin erkende maandag dat de raketaanvallen een vergelding zijn voor een "terroristische aanval" zaterdag op de Krimbrug die volgens hem het werk is van Oekraïne. De brug vormt de omstreden verbinding van het Russische vasteland naar het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim, dat internationaal nog altijd wordt gezien als onderdeel van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

52 minuten geleden
Zelensky dringt na voorstel Merz aan op volledig EU-lidmaatschap

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.

1 uur geleden
Meer dan 500 kinderen overleden door mazelen in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.

1 uur geleden
Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

3 uur geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

3 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

4 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

4 uur geleden