Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal doden en gewonden na Russische raketaanvallen loopt op

Aantal doden en gewonden na Russische raketaanvallen loopt op

KIEV (ANP) - Het aantal slachtoffers na de Russische raketaanvallen op verschillende Oekraïense steden maandag is verder opgelopen. De Oekraïense hulpdiensten melden een dag later zeker negentien doden en 105 gewonden.

Volgens Oekraïne lanceerde Rusland maandag 84 raketten, waarvan er 43 werden neergeschoten. Van de 24 drones zouden er 13 zijn neergehaald. Zo'n twintig dorpen en steden werden volgens het leger geraakt. De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dat Rusland het had gericht op energiefaciliteiten en burgers. Hij riep de bevolking op voorzichtig te zijn en hoop te houden.

De beschietingen vielen samen met de ochtendspits. Ze waren onder meer gericht op een van de drukste verkeersknooppunten van Kiev. Meerdere voertuigen werden compleet verwoest en omliggende gebouwen liepen schade op. Het waren de eerste aanvallen op de hoofdstad sinds juni en ze worden omschreven als de meest intense sinds de eerste dagen van de oorlog.

De Russische president Vladimir Poetin erkende maandag dat de raketaanvallen een vergelding zijn voor een "terroristische aanval" zaterdag op de Krimbrug die volgens hem het werk is van Oekraïne. De brug vormt de omstreden verbinding van het Russische vasteland naar het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim, dat internationaal nog altijd wordt gezien als onderdeel van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

3 minuten geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

1 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

2 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

4 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

5 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

5 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

5 uur geleden