Aantal doden door coronavirus op Sint Maarten stijgt naar vier
PHILIPSBURG (ANP) - De regering van Sint Maarten heeft vrijdag bekendgemaakt dat inmiddels vier personen zijn overleden aan het coronavirus. Een dag eerder waren dat er nog twee. In totaal zijn er 23 geregistreerde besmettingen op het eiland.
De autoriteiten benadrukten vrijdag dat mensen niet in paniek moeten raken door de stijging. Iedereen die denkt symptomen te hebben van het coronavirus wordt opgeroepen te bellen naar de huisarts en thuis te blijven.
Nederland stuurt twaalf intensivecarebedden naar het eiland. Minister-president Silveria Jacobs is blij met de volgens haar noodzakelijke bedden, die in eerste instantie half april zouden worden verstuurd.
Maar volgens Jacobs heeft haar ambtgenoot Mark Rutte vrijdag benadrukt "dat niemand op Sint Maarten aan corona mag sterven door gebrek aan medische benodigdheden". Volgens haar worden de bedden nu eerder, namelijk deze zaterdag al, per militair vliegtuig naar Sint Maarten gebracht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
5 uur geleden