Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal doden door coronavirus met 71 gestegen

Aantal doden door coronavirus met 71 gestegen

BILTHOVEN (ANP) - Het officiële dodental door het coronavirus is met 71 gestegen. Sinds het begin van de uitbraak zijn zeker 5359 mensen overleden die besmet waren met het virus. Het aantal ziekenhuisopnames steeg met 35. De cijfers zijn niet helemaal actueel, omdat overlijdens en opnames soms pas na een paar dagen worden doorgegeven aan het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Sinds het begin van de uitbraak hebben ziekenhuizen in totaal 10.592 mensen opgenomen vanwege het coronavirus. Op donderdag stond de teller van het RIVM nog op 11.192 opnames. Het RIVM heeft de manier van tellen veranderd. Mensen die om een andere reden in een ziekenhuis werden opgenomen en vervolgens corona bleken te hebben, tellen vanaf vrijdag niet meer mee in de ziekenhuisopnames. Ze staan nog wel bij het totaal aantal coronagevallen.

Het aantal vastgestelde coronabesmettingen steeg naar 42.093. Dat zijn er 319 meer dan op donderdag. Het werkelijke aantal patiënten ligt hoger, omdat niet iedereen wordt getest.

Piek

De piek van de coronacrisis was eind maart en begin april. Toen lagen het aantal ziekenhuisopnames en het aantal sterfgevallen het hoogst. Het aantal ziekenhuisopnames ligt nu al ongeveer drie weken lang onder de honderd per dag. Het aantal overlijdens op een dag is ook aanzienlijk gedaald.

De helft van alle coronapatiënten is 60 jaar of ouder. Van de mensen die in ziekenhuizen werden opgenomen, is de helft 69 jaar of ouder. Bij de overleden patiënten was de helft 82 of ouder. Onder de doden zijn ook een tiener, drie twintigers, negen dertigers en meer dan twintig veertigers. Bij vrouwen is de ziekte vaker vastgesteld dan bij mannen, maar meer mannen zijn in ziekenhuizen opgenomen. Van de overleden patiënten was iets meer dan de helft man.

Oost-Brabant, de Peel, het noorden van de Veluwe en het westen van Overijssel hebben naar verhouding de meeste coronagevallen. Ook op Tholen en Goeree-Overflakkee is het virus relatief vaak vastgesteld. In de afgelopen week zijn naar verhouding vrij veel inwoners van de gemeenten Weesp, Voorschoten, Baarle-Nassau, Heerde en Oostzaan overleden. Verder werden relatief veel inwoners van onder meer Lelystad, Dronten, Delfzijl, Harderwijk, Tubbergen, Rucphen en Sliedrecht in de afgelopen week in ziekenhuizen opgenomen.

Meer uit Gezond

Sterk: frustratie over niet kunnen oplossen sluiting zorgvilla's

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.

1 dag geleden
Onderzoek: meer euthanasiemeldingen door verandering maatschappij

DEN HAAG (ANP) - Dat meer mensen ervoor kiezen om te overlijden door euthanasie komt voornamelijk doordat de samenleving is veranderd en doordat mensen anders over de dood zijn gaan denken. Dat komt naar voren uit onderzoek van het Radboudumc, in samenwerking met het UMC Utrecht en Amsterdam UMC. Ook vergrijzing, de druk op de zorg en de aandacht voor dit onderwerp de afgelopen jaren spelen een rol in de groei.

1 dag geleden
Tijdens hittegolf overleden meer mensen dan verwacht

BILTHOVEN (ANP) - Tijdens de extreme hitte in Nederland vorige week zijn ruim 3500 mensen overleden. Dat is meer dan verwacht, komt naar voren uit de wekelijkse sterftecijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 dag geleden
Gezondheidsraad: beschouw vliegtuiguitstoot als kankerverwekkend

DEN HAAG (ANP) - Uitstoot van vliegtuigmotoren moet als kankerverwekkend worden beschouwd, adviseert de Gezondheidsraad. Zo kan grondpersoneel op luchthavens beter worden beschermd.

1 dag geleden
Experts: leg gezondheidsdoelen vast in afspraken met Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - In de afspraken over verduurzaming die het kabinet maakt met staalfabrikant Tata Steel moeten ook concrete gezondheidsdoelen voor omwonenden worden vastgelegd, vindt de Expertgroep Gezondheid IJmond. Daarnaast moet het meetsysteem voor schadelijke stoffen worden verbeterd en fijnmaziger worden en de gegevens over de uitstoot moeten openbaar worden gemaakt.

2 dagen geleden
Veel mensen gingen vorige week naar huisarts door hittegolf

UTRECHT (ANP) - Veel mensen zijn vorige week naar de huisarts gegaan omdat ze tijdens de hittegolf last hadden gekregen van de extreme warmte. Volgens het instituut Nivel lag het aantal huisartsbezoeken hoger dan tijdens de zomerpieken van de afgelopen jaren.

2 dagen geleden
Maasstad Ziekenhuis schrapt meeste afspraken door ict-storing

ROTTERDAM (ANP) - Het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam kampt met een ingrijpende ict-storing en heeft daarom het merendeel van de afspraken voor woensdag afgezegd. Ook de Spoedeisende Hulp is dicht. Voor kankerbehandelingen en nierdialyses blijft het ziekenhuis wel open.

2 dagen geleden