Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal doden door coronavirus in China stijgt snel

Aantal doden door coronavirus in China stijgt snel

PEKING (ANP) - Het aantal mensen dat in China is overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus is woensdag gestegen naar negen. 440 mensen in 13 Chinese provincies en gemeenten zijn besmet met het virus. China waarschuwt dat het SARS-achtige virus zou kunnen muteren en zich verder kan verspreiden.

Het virus wordt via de luchtwegen overgedragen. "De mogelijkheid van virale mutatie en verdere verspreiding van de ziekte is aanwezig", zei viceminister Li Bin van de Nationale Gezondheidscommissie tijdens een persconferentie.

Dinsdag stond het aantal doden nog op zes en waren er ruim 300 mensen besmet.

De commissie kondigde maatregelen aan op luchthavens, treinstations en winkelcentra om de ziekte te beheersen, terwijl miljoenen mensen door het land reizen vanwege het Chinese nieuwjaar dat zaterdag wordt gevierd. "Indien nodig zullen temperatuurcontroles op drukke en belangrijke plekken worden uitgevoerd", staat in een verklaring van de commissie.

Niet alleen in China, maar ook in andere Aziatische landen zoals Taiwan en Japan zijn mensen besmet geraakt. Dinsdag werd ook in de Verenigde Staten een ziektegeval geconstateerd.

Het centrum van de uitbraak ligt in de Chinese stad Wuhan. Daar zijn door de autoriteiten koortscontroles ingesteld op treinstations, snelwegen en de luchthaven. Een groot nieuwjaarsevenement in de stad, dat honderdduizenden mensen trekt, is afgelast.

Meer uit Buitenland

Japanse premier tegen Trump: sterkere banden zijn prioriteit

TOKIO (ANP/AFP) - De nieuwe Japanse premier Sanae Takaichi heeft in een "goed en openhartig" telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump verklaard dat het versterken van de banden tussen hun landen een "topprioriteit" is. Het gesprek komt enkele dagen voor Trumps bezoek aan het Aziatische land.

56 minuten geleden
NYT: geheime donateur die leger VS betaalt is miljardair Mellon

WASHINGTON (ANP) - De geheime donateur die de Amerikaanse overheid 130 miljoen dollar schonk om de militairen te kunnen blijven betalen tijdens de shutdown is de miljardair Timothy Mellon, schrijft The New York Times. Mellon is een belangrijke geldschieter van president Donald Trump en heeft miljoenen gedoneerd aan zijn campagne van 2024.

1 uur geleden
Rubio belooft terugkeer lichamen van Israëlische gijzelaars

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft beloofd de terugkeer te regelen van alle overleden Israëlische gijzelaars die zich nog in de Gazastrook bevinden. Dat deed hij op de laatste dag van zijn bezoek aan Israël.

2 uur geleden
Linkse Catherine Connolly vrijwel zeker nieuwe president Ierland

DUBLIN (ANP) - De linkse Catherine Connolly is vrijwel zeker de nieuwe president van Ierland. Haar tegenstander, de centrumrechtse Heather Humphreys, heeft haar verlies toegegeven. Dat meldt de Ierse omroep RTÉ. Connolly ging al voorop in de peilingen en zal naar verwachting een grote meerderheid van de stemmen binnenhalen. Er is nog geen officiële uitslag.

2 uur geleden
Labour kiest Starmer-criticus als plaatsvervangend partijleider

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regeringspartij Labour heeft een criticus van premier Keir Starmer gekozen als plaatsvervangend partijleider. Lucy Powell werd vorige maand nog door Starmer afgezet als fractieleider in het Lagerhuis, maar is nu na Starmer de belangrijkste leider van de partij.

4 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv vrijdagnacht zijn zeker twee doden gevallen, meldt premier Joelia Svyrydenko op X. Dertien anderen raakten gewond. Volgens de premier zijn onder andere appartementencomplexen en een kleuterschool beschadigd.

4 uur geleden
Britse klopjacht op asielzoeker die per ongeluk werd vrijgelaten

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie is bezig met een klopjacht om een veroordeelde Ethiopische asielzoeker te vinden die per ongeluk is vrijgelaten. De man werd veroordeeld na seksueel wangedrag tegen twee vrouwen. Een van de slachtoffers was een 14-jarig meisje. Dit leidde tot een golf van anti-immigratieprotesten, onder andere bij het hotel in Epping waar de man en andere migranten verbleven.

6 uur geleden