
Aantal doden coronavirus in China boven 1600
PEKING (ANP) - Het dodental als gevolg van het nieuwe coronavirus in China is gestegen tot boven de 1600. Eerder zaterdagavond (Nederlandse tijd) werd nog melding gemaakt van 1523 doden. Het dodental staat nu op 1665.
Ruim 68.500 mensen zijn nu besmet door het virus dat in december in de Chinese provincie Hubei de kop opstak. 56.249 van die besmettingen zijn in die provincie. Het virus verspreidde zich vanaf december snel over het land en is ook in zo'n twintig andere landen vastgesteld bij patiënten.
Frankrijk rapporteerde zaterdag de eerste dode van het nieuwe coronavirus buiten Azië, wat de wereldwijde bezorgdheid over de epidemie weer voedde. Slechts drie andere sterfgevallen zijn geregistreerd buiten het vasteland van China, op de Filipijnen, Hongkong en Japan.
Verschillende landen hebben binnenkomende vluchten uit China verboden en grote luchtvaartmaatschappijen hebben de diensten met het land verbroken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De oma van twee kinderen die zijn omgekomen in de Gazastrook heeft Israël voor de Franse rechter beschuldigd van genocide. Omdat de kinderen de Franse nationaliteit hadden, hoopt ze dat het Franse hof zich over de zaak kan uitspreken.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse overheid mag het bevel van president Donald Trump om buitenlandse studenten voor Harvard te weren voorlopig niet uitvoeren. De rechter schortte dat besluit op, in afwachting van de rechtszaak die Harvard heeft aangespannen tegen de regering.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft afgelopen nacht een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Daarbij zijn volgens de Oekraïense autoriteiten zeker vier doden gevallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zou openstaan voor een afkoelingsperiode in de vete met de Amerikaanse president Donald Trump. De meningsverschillen tussen de twee ontaardden donderdag in een publieke ruzie.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft vrijdag gereageerd op de sancties die de regering-Trump aan vier rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft opgelegd.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Een commerciële maanlander uit Japan, met een onbemand Europees karretje aan boord, is waarschijnlijk neergestort bij een poging op de maan te landen. De vluchtleiding in Tokio gaat uit van een "harde landing". Het contact ging verloren en dit kan niet worden hersteld. Het Japanse ruimtevaartbedrijf ispace heeft de missie beëindigd.
4 uur geledenBOULDER (ANP/RTR) - De man die ervan wordt beschuldigd een mars in de stad Boulder in de Amerikaanse staat Colorado met brandbommen te hebben bestookt, is donderdag aangeklaagd voor poging tot moord en andere misdrijven.
4 uur geleden