Aantal doden bosbranden Chili flink opgelopen
VALPARAISO (ANP/AFP) - De bosbranden in Chili hebben aan zeker 46 mensen het leven gekost. President Gabriel Boric waarschuwt zaterdag dat het dodental hoogstwaarschijnlijk verder zal oplopen.
De branden woeden in de regio Valparaiso, zo'n honderd kilometer ten westen van hoofdstad Santiago. Het gebied rond de toeristische plaats Vina del Mar is zwaar getroffen. De brandweer zet onder meer helikopters in, maar heeft volgens de plaatselijke autoriteiten moeite alle getroffen gebieden te bereiken. Ook Boric spreekt van een hachelijke situatie.
Eerder op de dag meldde minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha dat er zo'n 92 branden woedden in Chili. Een aantal daarvan bevindt zich zorgwekkend dicht in de buurt van bewoonde gebieden, aldus de minister. De branden zijn volgens de Chileense rampenorganisatie Senapred de dodelijkste in Chili in tien jaar.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
7 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
7 uur geleden