Aantal doden bosbranden Chili flink opgelopen
VALPARAISO (ANP/AFP) - De bosbranden in Chili hebben aan zeker 46 mensen het leven gekost. President Gabriel Boric waarschuwt zaterdag dat het dodental hoogstwaarschijnlijk verder zal oplopen.
De branden woeden in de regio Valparaiso, zo'n honderd kilometer ten westen van hoofdstad Santiago. Het gebied rond de toeristische plaats Vina del Mar is zwaar getroffen. De brandweer zet onder meer helikopters in, maar heeft volgens de plaatselijke autoriteiten moeite alle getroffen gebieden te bereiken. Ook Boric spreekt van een hachelijke situatie.
Eerder op de dag meldde minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha dat er zo'n 92 branden woedden in Chili. Een aantal daarvan bevindt zich zorgwekkend dicht in de buurt van bewoonde gebieden, aldus de minister. De branden zijn volgens de Chileense rampenorganisatie Senapred de dodelijkste in Chili in tien jaar.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Meerdere personen zijn gewond geraakt bij een frontale botsing tussen twee treinen in Denemarken. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
12 minuten geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
7 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
11 uur geleden