Aantal doden bosbranden Chili flink opgelopen
VALPARAISO (ANP/AFP) - De bosbranden in Chili hebben aan zeker 46 mensen het leven gekost. President Gabriel Boric waarschuwt zaterdag dat het dodental hoogstwaarschijnlijk verder zal oplopen.
De branden woeden in de regio Valparaiso, zo'n honderd kilometer ten westen van hoofdstad Santiago. Het gebied rond de toeristische plaats Vina del Mar is zwaar getroffen. De brandweer zet onder meer helikopters in, maar heeft volgens de plaatselijke autoriteiten moeite alle getroffen gebieden te bereiken. Ook Boric spreekt van een hachelijke situatie.
Eerder op de dag meldde minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha dat er zo'n 92 branden woedden in Chili. Een aantal daarvan bevindt zich zorgwekkend dicht in de buurt van bewoonde gebieden, aldus de minister. De branden zijn volgens de Chileense rampenorganisatie Senapred de dodelijkste in Chili in tien jaar.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.
2 uur geleden