Aantal doden bosbranden Chili flink opgelopen
VALPARAISO (ANP/AFP) - De bosbranden in Chili hebben aan zeker 46 mensen het leven gekost. President Gabriel Boric waarschuwt zaterdag dat het dodental hoogstwaarschijnlijk verder zal oplopen.
De branden woeden in de regio Valparaiso, zo'n honderd kilometer ten westen van hoofdstad Santiago. Het gebied rond de toeristische plaats Vina del Mar is zwaar getroffen. De brandweer zet onder meer helikopters in, maar heeft volgens de plaatselijke autoriteiten moeite alle getroffen gebieden te bereiken. Ook Boric spreekt van een hachelijke situatie.
Eerder op de dag meldde minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha dat er zo'n 92 branden woedden in Chili. Een aantal daarvan bevindt zich zorgwekkend dicht in de buurt van bewoonde gebieden, aldus de minister. De branden zijn volgens de Chileense rampenorganisatie Senapred de dodelijkste in Chili in tien jaar.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
4 uur geleden