Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal doden bosbranden Chili flink opgelopen

Aantal doden bosbranden Chili flink opgelopen

VALPARAISO (ANP/AFP) - De bosbranden in Chili hebben aan zeker 46 mensen het leven gekost. President Gabriel Boric waarschuwt zaterdag dat het dodental hoogstwaarschijnlijk verder zal oplopen.

De branden woeden in de regio Valparaiso, zo'n honderd kilometer ten westen van hoofdstad Santiago. Het gebied rond de toeristische plaats Vina del Mar is zwaar getroffen. De brandweer zet onder meer helikopters in, maar heeft volgens de plaatselijke autoriteiten moeite alle getroffen gebieden te bereiken. Ook Boric spreekt van een hachelijke situatie.

Eerder op de dag meldde minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha dat er zo'n 92 branden woedden in Chili. Een aantal daarvan bevindt zich zorgwekkend dicht in de buurt van bewoonde gebieden, aldus de minister. De branden zijn volgens de Chileense rampenorganisatie Senapred de dodelijkste in Chili in tien jaar.

Meer uit Buitenland

Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

1 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

1 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

2 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

2 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

3 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

4 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

4 uur geleden