Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal dierproeven daalt

Aantal dierproeven daalt

UTRECHT (ANP) - Het aantal dierproeven in Nederland is afgenomen in 2018. Dat staat in een rapport van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Er zijn dat jaar 448.399 dierproeven uitgevoerd, dat is 15,5 procent minder dan in 2017.

Bij 356.211 experimenten vonden dieren tijdens of na de proef de dood. Dat is 88,6 procent van de experimenten. Het aantal dodelijke dierproeven is daarmee met 1478 afgenomen. Volgens de NVWA zijn er onder andere met zebravissen, muizen, en vogels (kippen uitgezonderd) minder proeven uitgevoerd. Het aantal tests op apen nam fors af in 2018. Dat waren er 205, tegen 317 in het voorgaande jaar.

Bijna 40 procent van de dierproeven in 2018 vond plaats voor fundamenteel wetenschappelijk onderzoek. Ongeveer 30 procent voor veiligheidsonderzoek of toxicologische testen. Nog eens bijna 30 procent van de proeven vond plaats om de toepasbaarheid van wetenschappelijke onderzoeksresultaten te testen.

In 10.552 gevallen werd een proefdier nogmaals gebruikt voor een experiment, aldus de NVWA. Dat mag alleen als eerdere experimenten "licht of matig ongerief" hebben veroorzaakt en de volgende proef hooguit matig leed veroorzaakt of dodelijk is.

Meer uit Binnenland

Man (44) vrij na val vrouw van balkon in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.

1 uur geleden
Eerste NCRV-televisieomroepster Tanja Koen (100) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

3 uur geleden
Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

5 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

7 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

7 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

8 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

8 uur geleden