Aantal dagelijkse besmettingen in België zakt onder de duizend
BRUSSEL (ANP) - Het aantal coronabesmettingen in België is voor het eerst weer onder de duizend per dag gezakt, meldt gezondheidsinstituut Sciensano. Tussen 3 en 9 juni zijn dagelijks 984 nieuwe besmettingen met het coronavirus in het land geregistreerd. Het gaat om een daling van 38 procent ten opzichte van de week daarvoor. In totaal raakten in België sinds het begin van de pandemie ruim een miljoen mensen geïnfecteerd.
Van de 41.800 testen die de afgelopen week werden afgenomen was 2,9 procent positief, een daling met 1,2 procent. Volgens berekeningen van het instituut is het zogeheten reproductiegetal gedaald tot 0,77. Dat wil zeggen dat 100 mensen die het virus hebben opgelopen gemiddeld 77 anderen besmetten. Dat betekent dat de epidemie aan kracht inboet.
Dagelijks worden er nog 52,3 mensen opgenomen in het ziekenhuis, een daling van 30 procent in vergelijking met een week eerder. In totaal liggen nu nog 721 coronapatiënten in het ziekenhuis, waarvan 285 patiënten op de intensive care.
Er overleden dagelijks gemiddeld 9,7 Belgen aan corona, een daling met 26,1 procent. Sciensano meldt ook dat inmiddels 5,5 miljoen mensen in België een eerste vaccinatie hebben gehad. Ruim 2,9 miljoen inwoners, 32,2 procent van de volwassen bevolking, zijn volledig gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De enorme bosbrand die in het zuidwesten van Frankrijk woedt, heeft geleid tot een fenomeen dat nog niet eerder in het land is waargenomen: pyrocumulonimbus. Dat zei een woordvoerder van de Franse nationale brandweerfederatie (FNSPF) zondag.
6 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz (CDU) heeft aangekondigd dat hij vastberaden zal optreden tegen extremisten. "Deze criminelen, deze extremisten, hebben geen plaats in de samenleving," zei de bondskanselier vlak voor een herdenkingsdienst van de aanslag bij de Pride in Berlijn, aldus Duitse media waaronder de krant Tagesspiegel.
15 minuten geledenBORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - De natuurbrand in het Franse gebied Gironde heeft daar volgens de autoriteiten al zo'n 240 woningen verwoest. Vooral de gemeente Le Porge, ten westen van Bordeaux, is zwaar getroffen.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten gaan ervan uit dat het inrijden op mensen bij de Pride in Berlijn een islamistische terreuraanslag was. Alles wijst daarop, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt.
3 uur geleden