Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronavaccinaties nadert het miljoen

Aantal coronavaccinaties nadert het miljoen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal vaccinaties gaat richting de 1 miljoen. In Nederland zijn volgens berekeningen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) nu 915.713 prikken met coronavaccins toegediend. Dit aantal is een benadering, want voor langdurige zorginstellingen en huisartsen is het gebaseerd op het aantal doses vaccin dat het RIVM heeft afgeleverd.

De "rekenkundige aanname" die het RIVM doet, is dat geleverde vaccins binnen vier dagen worden toegediend. Per dag gaat het instituut uit van 25 procent van de totale partij.

Op deze manier komt het aantal prikken in langdurige zorginstellingen nu uit op 189.142 en in huisartsenpraktijken op 6939. Veruit de meeste vaccinaties zijn door de GGD'en toegediend: daar stond de teller vrijdag op 625.081. Dit is wel een hard cijfer, net als de 94.551 prikken die ziekenhuizen hebben gezet. Zo'n 40.000 medewerkers van intensive cares, de spoedeisende hulp, ambulancediensten en corona-afdelingen hebben al twee prikken gekregen. Daarnaast vaccineren ziekenhuizen huisartsen.

Herhaalprik

Bij de vaccinatiecijfers maakt het coronadashboard geen onderscheid tussen eerste inenting en herhaalprik. Het is dus niet bekend hoeveel mensen in Nederland zijn gevaccineerd.

Dat het aantal prikken in huisartsenpraktijken en zorginstellingen moet worden ingeschat, heeft ermee te maken dat zij nog niet gekoppeld zijn aan het registratiesysteem van het RIVM. "Handmatig bijwerken is vanwege het grote aantal instellingen en huisartsenpraktijken niet haalbaar. Daardoor is onbekend hoeveel prikken er precies zijn gezet in instellingen en huisartsenpraktijken", meldt de overheid op het eigen coronadashboard. Daar wordt ook dagelijks het berekende aantal vaccinaties geüpdatet.

Meer uit Binnenland

Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

1 uur geleden
Bedroefde reacties op heengaan Maarten Spanjer

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

1 uur geleden
Telegraaf wil niet-uitgebrachte columns Spanjer nog publiceren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.

4 uur geleden
Man (81) in Schagen overleden na woningoverval, man aangehouden

SCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.

4 uur geleden
Man (56) verdacht van doden vrouw (50) in Beek en Donk

BEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.

5 uur geleden
Straf voor Amsterdammer via supersnelrecht voor onrust Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.

5 uur geleden
Acteur en schrijver Maarten Spanjer (73) overleden

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.

7 uur geleden