Aantal coronapatiënten op intensive care daalt tot onder 1300
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten dat op de intensive care ligt, is verder gedaald naar 1279. Dat zijn er 24 minder dan dinsdag, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Van de coronapatiënten liggen er 1224 in Nederland, een daling van 24 ten opzichte van dinsdag. Verder liggen 55 Nederlanders op een ic-afdeling in Duitsland. Dat zijn er evenveel als dinsdag. Eén Nederlander werd in het afgelopen etmaal overgebracht naar Duitsland en een andere patiënt kwam terug.
Een week en een dag geleden, op dinsdag 7 april, lagen er 1424 Nederlandse coronapatiënten op de intensive care, 145 meer dan nu. Dat was de piek tot nu toe. Daarna bleef het aantal ic-patiënten even schommelen rond de 1400. Nu is het aantal voor de vierde dag op rij gedaald. Het LCPS verwacht dat de landelijke daling doorzet.
Daling
Vooral in Noord-Brabant en Limburg daalt het aantal IC-patiënten snel. Op andere plekken gaat de daling geleidelijker of is het aantal mensen op de intensive care stabiel.
Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, spreekt van een "vrij stabiele daling" en hoopt dat het aantal mensen op de ic's sneller kan dalen. Over zes tot acht weken komt Nederland dan uit op een "normale" bezetting van de intensive cares. Als het aantal patiënten nog verder daalt, ontstaat ruimte om artsen en verpleegkundigen verlof te geven, zodat ze op adem kunnen komen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. Volgens hem is alarmnummer 112 nog wel bereikbaar. Ook kunnen de meldkamers nog hulpdiensten op pad sturen, maar dat kan momenteel niet op de normale manier, zegt hij. "Daar zit de storing en dat vraagt enige afstemming."
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
7 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
10 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
19 uur geleden