Aantal coronapatiënten op intensive care daalt tot onder 1300
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten dat op de intensive care ligt, is verder gedaald naar 1279. Dat zijn er 24 minder dan dinsdag, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Van de coronapatiënten liggen er 1224 in Nederland, een daling van 24 ten opzichte van dinsdag. Verder liggen 55 Nederlanders op een ic-afdeling in Duitsland. Dat zijn er evenveel als dinsdag. Eén Nederlander werd in het afgelopen etmaal overgebracht naar Duitsland en een andere patiënt kwam terug.
Een week en een dag geleden, op dinsdag 7 april, lagen er 1424 Nederlandse coronapatiënten op de intensive care, 145 meer dan nu. Dat was de piek tot nu toe. Daarna bleef het aantal ic-patiënten even schommelen rond de 1400. Nu is het aantal voor de vierde dag op rij gedaald. Het LCPS verwacht dat de landelijke daling doorzet.
Daling
Vooral in Noord-Brabant en Limburg daalt het aantal IC-patiënten snel. Op andere plekken gaat de daling geleidelijker of is het aantal mensen op de intensive care stabiel.
Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, spreekt van een "vrij stabiele daling" en hoopt dat het aantal mensen op de ic's sneller kan dalen. Over zes tot acht weken komt Nederland dan uit op een "normale" bezetting van de intensive cares. Als het aantal patiënten nog verder daalt, ontstaat ruimte om artsen en verpleegkundigen verlof te geven, zodat ze op adem kunnen komen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
4 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
7 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
17 uur geleden