Aantal coronapatiënten op ic daalt dagelijks in België
BRUSSEL (ANP) - Het aantal coronapatiënten in België dat in het ziekenhuis op de intensivecareafdeling ligt, daalt per dag met 5 procent. Dat zei viroloog Stevan Van Gucht op de dagelijkse persconferentie over de ontwikkeling van de epidemie in het land. Er liggen nog 2222 coronapatiënten in de ziekenhuizen. 478 personen worden op de intensivecareafdelingen behandeld, en van hen liggen er 299 aan de beademing.
In België zijn de afgelopen 24 uur 62 coronapatiënten overleden, 35 van hen in het ziekenhuis. Het aantal personen dat aan het longvirus in België is bezweken, komt daarmee op 8707. Het afgelopen etmaal werden 60 mensen in het ziekenhuis opgenomen, 55 patiënten mochten weer naar huis.
De afgelopen 24 uur zijn 368 nieuwe besmettingen gerapporteerd. De dalende trend van het aantal besmettingen is voorlopig gestopt, meldde Van Gucht. Dat komt volgens hem doordat er sinds enkele dagen veel meer wordt getest. Bij 53.449 inwoners van België is inmiddels een coronabesmetting gevonden.
Sinds maandagmorgen mogen alle winkels in het land weer open. Bij verschillende winkels stonden direct al lange rijen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
6 uur geleden