Aantal coronapatiënten op ic daalt dagelijks in België
BRUSSEL (ANP) - Het aantal coronapatiënten in België dat in het ziekenhuis op de intensivecareafdeling ligt, daalt per dag met 5 procent. Dat zei viroloog Stevan Van Gucht op de dagelijkse persconferentie over de ontwikkeling van de epidemie in het land. Er liggen nog 2222 coronapatiënten in de ziekenhuizen. 478 personen worden op de intensivecareafdelingen behandeld, en van hen liggen er 299 aan de beademing.
In België zijn de afgelopen 24 uur 62 coronapatiënten overleden, 35 van hen in het ziekenhuis. Het aantal personen dat aan het longvirus in België is bezweken, komt daarmee op 8707. Het afgelopen etmaal werden 60 mensen in het ziekenhuis opgenomen, 55 patiënten mochten weer naar huis.
De afgelopen 24 uur zijn 368 nieuwe besmettingen gerapporteerd. De dalende trend van het aantal besmettingen is voorlopig gestopt, meldde Van Gucht. Dat komt volgens hem doordat er sinds enkele dagen veel meer wordt getest. Bij 53.449 inwoners van België is inmiddels een coronabesmetting gevonden.
Sinds maandagmorgen mogen alle winkels in het land weer open. Bij verschillende winkels stonden direct al lange rijen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
25 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
12 uur geleden