Aantal coronapatiënten op Belgische intensive care onder de 1000
BRUSSEL (ANP) - In België is het aantal coronapatiënten dat op de intensive care ligt voor het eerst sinds eind maart gedaald tot onder de duizend. Het afgelopen etmaal mochten 27 mensen de ic-afdeling verlaten, wat het totaal op 993 brengt. 703 patiënten worden beademd, een afname van dertig.
De gezondheidsautoriteiten maakten verder bekend dat de afgelopen 24 uur 230 nieuwe sterfgevallen werden gerapporteerd, waarmee het totaal op 6490 komt. Van hen overleed 46 procent in een ziekenhuis en 53 procent in een woonzorgcentrum.
Het afgelopen etmaal werden 211 nieuwe patiënten opgenomen in een ziekenhuis, terwijl er 367 werden ontslagen. Er liggen nu 4527 mensen in een hospitaal.
Viroloog Steven Van Gucht van het Nationaal Crisiscentrum ging opnieuw in op het relatief hoge aantal overlijdens dat België rapporteert. Dat komt doordat de zuiderburen ook vermoedelijke sterfgevallen door Covid-19 meetellen. Uit een grafiek van alle overlijdens in België die hij toonde blijkt volgens hem dat de Belgische manier van tellen de impact van de epidemie goed weergeeft. Het relatieve aantal overlijdens in België - de laatste weken gemiddeld ongeveer 80 procent meer dan de 'normale’ 300 - is vergelijkbaar met andere landen, betoogde Van Gucht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
21 seconden geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
5 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
39 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
46 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
4 uur geleden