Aantal coronapatiënten op Belgische intensive care onder de 1000
BRUSSEL (ANP) - In België is het aantal coronapatiënten dat op de intensive care ligt voor het eerst sinds eind maart gedaald tot onder de duizend. Het afgelopen etmaal mochten 27 mensen de ic-afdeling verlaten, wat het totaal op 993 brengt. 703 patiënten worden beademd, een afname van dertig.
De gezondheidsautoriteiten maakten verder bekend dat de afgelopen 24 uur 230 nieuwe sterfgevallen werden gerapporteerd, waarmee het totaal op 6490 komt. Van hen overleed 46 procent in een ziekenhuis en 53 procent in een woonzorgcentrum.
Het afgelopen etmaal werden 211 nieuwe patiënten opgenomen in een ziekenhuis, terwijl er 367 werden ontslagen. Er liggen nu 4527 mensen in een hospitaal.
Viroloog Steven Van Gucht van het Nationaal Crisiscentrum ging opnieuw in op het relatief hoge aantal overlijdens dat België rapporteert. Dat komt doordat de zuiderburen ook vermoedelijke sterfgevallen door Covid-19 meetellen. Uit een grafiek van alle overlijdens in België die hij toonde blijkt volgens hem dat de Belgische manier van tellen de impact van de epidemie goed weergeeft. Het relatieve aantal overlijdens in België - de laatste weken gemiddeld ongeveer 80 procent meer dan de 'normale’ 300 - is vergelijkbaar met andere landen, betoogde Van Gucht.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
41 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
11 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
14 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
16 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
18 uur geleden