Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen opnieuw toegenomen

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen opnieuw toegenomen

ZEIST (ANP) - Het aantal patiënten met corona in de Nederlandse ziekenhuizen blijft oplopen. Momenteel liggen er 1682 mensen met een coronabesmetting in een ziekenhuis, zo komt naar voren uit de meest recente cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Dat zijn er 19 meer dan vrijdag en ruim 300 meer dan een week geleden.

Medewerkers van de verpleegafdelingen verzorgen op dit moment 1528 mensen met corona, een stijging van 25 patiënten ten opzichte van een etmaal geleden. Er kwamen 257 nieuwe mensen met corona bij, maar doordat er ook patiënten de afdelingen verlieten, nam de bezetting minder snel toe.

Op de intensive cares daalde het aantal coronapatiënten afgelopen 24 uur wel. Momenteel liggen er 154 mensen met corona op de ic's, zes minder dan vrijdag. Er kwamen negen nieuwe patiënten op de intensive cares bij, maar doordat meer mensen de afdelingen verlieten daalde de bezetting toch. Het aantal coronapatiënten op de ic's schommelt afgelopen week tussen de 150 en 170.

Het LCPS maakt geen onderscheid tussen mensen die vanwege hun coronabesmetting in het ziekenhuis moeten worden opgenomen en mensen die voor iets anders in het ziekenhuis liggen, maar toevallig ook corona blijken te hebben. Voor de druk op de ziekenhuiszorg maakt het volgens het LCPS niet uit of mensen vanwege of alleen mét corona liggen opgenomen. Patiënten met corona moeten allemaal in isolatie worden verpleegd en dat kost veel extra tijd.

Meer uit Binnenland

Moskeekoepel verduidelijkt: ramadan begint donderdag

DEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.

1 uur geleden
Ridouan Taghi ontkent in verhoor samenwerking met Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Ridouan Taghi heeft ontkend dat hij samenwerkte met Richard R., alias Rico de Chileen. De tot levenslang veroordeelde Taghi werd woensdag via een videoverbinding vanuit de gevangenis in Vught gehoord als getuige in het hoger beroep van R. De 52-jarige R. werd in mei 2021 veroordeeld tot elf jaar cel voor het leiden van een criminele organisatie die liquidaties pleegde en misdaadgeld witwaste. Volgens de rechtbank werkte R. onder meer samen met Taghi.

2 uur geleden
Op Lesbos vrijgesproken hulpverlener legt werk neer om ziekte

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg, die onlangs op Lesbos werd vrijgesproken van onder meer mensensmokkel, stopt vanwege ziekte per direct met zijn publieke en humanitaire werkzaamheden. Dat laat de hulporganisatie Human Power weten, die met Wittenberg in contact staat en eerder ook informatie deelde over zijn rechtszaak. Volgens de organisatie heeft Wittenberg kort na zijn vrijspraak de diagnose gekregen van "een ernstige, slopende ziekte met een waarschijnlijk zeer beperkte levensverwachting".

2 uur geleden
Meer dan 100 meldingen bij NVWA over teruggeroepen babyvoeding

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft inmiddels meer dan honderd meldingen gekregen over teruggeroepen babyvoeding. Daarmee lijkt het aantal ouders op te lopen van wie een kind ziek is geworden en die een link vermoeden met de gedronken voeding.

2 uur geleden
Crowdfunding voor Annie M.G. Schmidt-huis Kapelle zet tandje bij

KAPELLE (ANP) - Stichting Bij Annie Thuis gaat meer tijd steken in een crowdfunding om het geboortehuis van Annie M.G. Schmidt in Kapelle te behouden en te verbouwen. De organisatie wil binnen een half jaar het streefbedrag van 550.000 euro ophalen.

3 uur geleden
Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

17 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

18 uur geleden