
Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen opnieuw toegenomen
ZEIST (ANP) - Het aantal patiënten met corona in de Nederlandse ziekenhuizen blijft oplopen. Momenteel liggen er 1682 mensen met een coronabesmetting in een ziekenhuis, zo komt naar voren uit de meest recente cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Dat zijn er 19 meer dan vrijdag en ruim 300 meer dan een week geleden.
Medewerkers van de verpleegafdelingen verzorgen op dit moment 1528 mensen met corona, een stijging van 25 patiënten ten opzichte van een etmaal geleden. Er kwamen 257 nieuwe mensen met corona bij, maar doordat er ook patiënten de afdelingen verlieten, nam de bezetting minder snel toe.
Op de intensive cares daalde het aantal coronapatiënten afgelopen 24 uur wel. Momenteel liggen er 154 mensen met corona op de ic's, zes minder dan vrijdag. Er kwamen negen nieuwe patiënten op de intensive cares bij, maar doordat meer mensen de afdelingen verlieten daalde de bezetting toch. Het aantal coronapatiënten op de ic's schommelt afgelopen week tussen de 150 en 170.
Het LCPS maakt geen onderscheid tussen mensen die vanwege hun coronabesmetting in het ziekenhuis moeten worden opgenomen en mensen die voor iets anders in het ziekenhuis liggen, maar toevallig ook corona blijken te hebben. Voor de druk op de ziekenhuiszorg maakt het volgens het LCPS niet uit of mensen vanwege of alleen mét corona liggen opgenomen. Patiënten met corona moeten allemaal in isolatie worden verpleegd en dat kost veel extra tijd.
Meer uit Binnenland
WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begroting van het Koninklijk Huis groeit in 2026 tot boven de 60 miljoen euro. De uitgaven van het Rijk aan het Koningshuis stijgen met bijna 1,9 miljoen euro in 2026, blijkt dinsdag uit de miljoenennota. Dat is een stijging van ruim 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige conciërge van een basisschool in Zoetermeer wordt verdacht van het maken en in bezit hebben van kinderporno. De Zoetermeerder zou ook op de school waar hij werkte stiekem foto's en video's hebben gemaakt, die mogelijk kinderpornografisch zijn. In totaal zijn honderdduizenden afbeeldingen en video's in beslag genomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatdoel voor 2030 is nauwelijks nog haalbaar. Zelfs als alles meezit, is het "heel erg onwaarschijnlijk" dat de uitstoot van broeikasgassen genoeg daalt om te voldoen aan de Klimaatwet. Tot die conclusie komt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van het klimaatbeleid. Het planbureau roept de politiek op te zorgen voor "zekerheid en stabiliteit".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De balkonscène bij Paleis Noordeinde is zonder protest verlopen. Er waren geen spandoeken of vlaggen te zien en er was ook geen boegeroep te horen. Op het balkon stonden koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia, Alexia en Ariane en prins Constantijn en prinses Laurentien.
6 uur geleden