Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen loopt op tot ruim 2400
ZEIST (ANP) - Het totaal aantal opgenomen coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen is opgelopen tot 2421. Dat zijn er 79 meer dan de vorige dag. Zaterdag werd met 2342 coronapatiënten in de ziekenhuizen het hoogste aantal sinds 7 november bereikt.
Volgens het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) behandelen de verpleegafdelingen 1797 coronapatiënten. Dat zijn er 63 meer dan zaterdag. Op de intensive cares liggen 624 Covid19-patiënten, zestien meer dan de dag ervoor. Daarnaast liggen er 387 patiënten die geen corona hebben op de intensive cares. Dat zijn er vijftien meer dan zaterdag
De totale ic-bezetting bedraagt daarmee 1011, dat zijn 31 patiënten meer dan een dag eerder. Er liggen zeven coronapatiënten op ic-bedden in Duitsland, evenveel als zaterdag.
Verdelen
Het LCPS probeert de drukte zo goed mogelijk over het land te verdelen. In de afgelopen 24 uur zijn 13 patiënten verplaatst tussen de regio’s, onder wie 3 ic-patiënten.
Het hoogtepunt van de eerste coronagolf was eind maart en begin april. Toen lagen ongeveer 1400 coronapatiënten op de intensive care en circa 2500 op een verpleegafdeling
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
25 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius is rond 20.00 uur Nederlandse tijd vertrokken uit de haven van Granadilla op Tenerife, ziet ANP ter plaatse.
50 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het NOS Jeugdjournaal krijgt de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd maandag bekendgemaakt in de talkshow Eva op NPO 1. Het programma krijgt de prijs omdat het 45 jaar bestaat en omdat het volgens de jury "met de juiste toon" jonge kijkers weet te bereiken.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Nu de Hondius is aangemeerd in de haven van Granadilla op Tenerife, worden opvarenden aan wal gehaald, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Eerder gebeurde dat nog met behulp van een bootje, dat pendelde tussen het schip dat voor anker lag in de haven en de pier.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Hondius meert aan in de haven van Granadilla in Tenerife vanwege de aanhoudende harde wind. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid op gezag van de havenautoriteit, die daartoe een verzoek deed.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met het besluit over nieuwe sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten laat de EU zien dat geweld door kolonisten "echt onacceptabel is", vindt buitenlandminister Tom Berendsen. Hiermee geven de 27 EU-lidstaten een stevig signaal af, zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geleden