Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen loopt op tot 365

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen loopt op tot 365

DEN HAAG (ANP) - De coronadrukte in de ziekenhuizen neemt toe. Ziekenhuizen behandelen momenteel 365 mensen die positief zijn getest op het coronavirus. Dat is het hoogste aantal sinds 20 januari, bijna een maand geleden.

De cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) worden in het weekeinde en op feestdagen niet bijgewerkt. Er liggen nu 19 coronapatiënten meer in het ziekenhuis dan afgelopen vrijdag. In iets meer dan een week tijd steeg het totale aantal opgenomen coronapatiënten met 89.

Het aantal patiënten loopt op doordat de instroom langzaamaan weer wat toeneemt. In de afgelopen dag hebben ziekenhuizen 78 mensen met corona opgenomen. Dat is het hoogste aantal in ongeveer een maand tijd. In de afgelopen zeven werkdagen kwamen gemiddeld ruim 63 mensen per dag in een ziekenhuis terecht. Dat is wel nog aanzienlijk minder dan bij de piek rond de jaarwisseling.

Meer uit Gezond

WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

1 dag geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

2 dagen geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

3 dagen geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

4 dagen geleden
WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

5 dagen geleden
Vereniging scheepsartsen: sneller mondkapjes op aan boord

DEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.

5 dagen geleden
Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

6 dagen geleden