Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen is stabiel

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen is stabiel

ZEIST (ANP) - In de Nederlandse ziekenhuizen liggen zaterdag 676 coronapatiënten. Dat zijn er drie minder dan een etmaal eerder, blijkt uit de laatste cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op de intensivecareafdelingen liggen nu 201 mensen met Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus. Dat is een daling met vijf personen ten opzichte van vrijdag. Op de verpleegafdelingen nam het aantal coronapatiënten met twee toe, tot 475.

Vrijdag zijn er volgens het LCPS acht covid-patiënten verplaatst naar een ziekenhuis in een andere regio. "De instroom en de bezetting van covid-patiënten zijn in de afgelopen week gestabiliseerd. Het is druk in de ziekenhuizen door de combinatie van covid-patiënten en reguliere zorg", zegt Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg. "De ic's liggen vol, vooral met mensen die niet gevaccineerd zijn. Omdat we midden in de vakantietijd zitten, is het elke dag weer puzzelen hoe we extra capaciteit kunnen creëren. Door patiënten te verplaatsen wordt gestreefd naar het overal beschikbaar houden van capaciteit voor acute zorg."

Zaterdag zijn 92 nieuwe coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen opgenomen, twee meer dan vrijdag. Hiervan zijn er zeventien opgenomen op de intensive care en 75 op verpleegafdelingen.

Meer uit Binnenland

Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

29 minuten geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

2 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

7 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

9 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

13 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
In jaar 530 mensen geweigerd bij 140.000 controles aan grens

DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.

23 uur geleden