Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen daalt weer
ZEIST (ANP) - Het aantal patiënten met corona in de Nederlandse ziekenhuizen is dinsdag met 27 gedaald naar 1990. Maandag was er nog een stijging met 157 naar 2017 patiënten, het hoogste aantal in bijna drie maanden.
Op de verpleegafdelingen liggen volgens de meest recente cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) momenteel 1832 coronapatiënten, 37 minder dan maandag. Op de intensive cares verblijven nu 158 Covidpatiënten. Dat zijn er 10 meer dan een dag eerder.
In de afgelopen 24 uur werden wel 274 nieuwe coronapatiënten opgenomen op de verpleegafdelingen, 77 meer dan het vorige etmaal. Op de ic's werden bovendien 30 patiënten met corona binnengebracht tegen 17 een dag eerder. Maar doordat er ook mensen van de afdelingen verdwenen, is er toch sprake van een daling in het totale aantal patiënten.
Een deel van de opgenomen patiënten die positief zijn getest op het coronavirus is in de eerste plaats vanwege een andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na het doen van een coronatest blijkt toevallig dat ze positief zijn. Het LCPS maakt geen onderscheid in de dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten die mét of dóór corona zijn opgenomen.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het moet makkelijker worden om werk en mantelzorg te combineren. Dat schrijft de Sociaal-Economische Raad (SER) in een advies aan de overheid. De SER ziet daarbij een grote rol voor de overheid weggelegd en pleit voor acht weken betaald mantelzorgverlof.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De hoeveelheid directe sterfgevallen door drugs is in tien jaar tijd verdrievoudigd. Waren er in 2014 nog 123 sterfgevallen, in 2024 was dat aantal opgelopen naar 378. Dat blijkt uit cijfers van het CBS die in de Nationale Drug Monitor zijn gepubliceerd. Bij veel van de gevallen gaat het om overdosering.
1 dag geledenBILTHOVEN (ANP) - Deze herfst en winter zijn er veel minder baby's op de intensive care opgenomen met een besmetting met het RS-virus, ziet het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Van eind september tot begin februari kwamen 43 baby's met RS op de ic terecht, terwijl dat er een jaar geleden in dezelfde periode 178 waren. Dat is een daling van 75 procent, die volgens het RIVM grotendeels is toe te schrijven aan de invoering van de RS-prik.
3 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Naar schatting stopten 5800 mensen per jaar in de periode van 2019 tot 2023 met eten en drinken omdat ze hun leven wilden beëindigen. Ongeveer 2000 mensen per jaar namen dodelijke medicijnen of slaapmiddelen in. Dat komt naar voren uit een nieuw onderzoek van Erasmus MC naar levensbeëindiging, waar de Volkskrant vrijdagochtend over schrijft. De studie gaat over mensen die euthanasie willen en dit zonder hulp van een arts doen.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die 60 jaar worden, krijgen voortaan een uitnodiging voor een gordelroosvaccinatie. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) beperkt zich bewust tot deze groep. Daarmee volgt ze een advies van het RIVM op om het beschikbare geld zo goed mogelijk te besteden, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
6 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Enkele tientallen vrouwen hebben gezondheidsklachten gekregen nadat ze een spiraaltje van Ballerine hadden laten weghalen. Zo kwam het voor dat het implantaat vastzat of dat draadjes afbraken. Ook hadden enkele vrouwen last van hevige pijn bij het verwijderen van de anticonceptie.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tientallen meldingen gekregen over de teruggeroepen baby- en kindervoeding van Danone en Nestlé. "Het gaat dan om meldingen van ouders met een kind dat ziek is geworden, waarbij zij een link vermoeden met de gedronken voeding", zegt een woordvoerster van de NVWA.
1 week geleden