Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen daalt tot minder dan 700

Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen daalt tot minder dan 700

DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen behandelen momenteel 664 mensen die het coronavirus onder de leden hebben. In de afgelopen dag zijn vijftig bedden vrijgekomen. Voor het eerst sinds 23 december, bijna drie weken geleden, is de bezetting gedaald tot onder de 700.

Vorige week dinsdag lagen meer dan 800 mensen met corona op een verpleegafdeling of intensive care. Sindsdien daalde het totale aantal opgenomen coronapatiënten met 155, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). De cijfers maken geen onderscheid tussen mensen die zijn opgenomen als direct gevolg van hun coronabesmetting, en mensen die andere gezondheidsklachten hadden en toevallig ook besmet bleken.

Volgens het LCPS lijkt het aantal coronapatiënten op de verpleegafdelingen te stabiliseren. In de afgelopen week lagen er gemiddeld 723 mensen per dag in de klinieken, tegen 718 een week eerder. Het coördinatiecentrum verwacht dat het aantal patiënten op de verpleegafdelingen in de komende weken verder zal dalen. In het gunstigste geval zou de bezetting onder de 500 kunnen uitkomen. Het aantal coronapatiënten op de ic's blijft waarschijnlijk stabiel rond de veertig.

Dat de totale bezetting daalt, komt doordat de totale instroom daalt. Over de afgelopen zeven werkdagen hebben ziekenhuizen gemiddeld 131 mensen met corona opgenomen. Dat is het laagste niveau sinds 27 december. De cijfers worden niet bijgewerkt op zaterdagen, zondagen en feestdagen, zoals de tweede kerstdag, die op een maandag viel.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

1 dag geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

2 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden