Aantal coronapatiënten in ziekenhuizen daalt snel
ZEIST (ANP) - Steeds minder mensen liggen met een coronabesmetting in het ziekenhuis. De totale bezetting is afgelopen dag gedaald van 602 naar 522 mensen. Dat betekent dat er netto tachtig bedden zijn vrijgekomen, het grootste aantal sinds 23 maart.
Het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meldt niet of mensen om hun coronaklachten zijn opgenomen, of dat ze andere klachten hadden en toevallig besmet bleken. Bij een rondgang van het ANP lieten ziekenhuizen onlangs weten dat de meeste patiënten al gezondheidsproblemen hadden, die erger zijn geworden door het coronavirus.
Begin december behandelden de ziekenhuizen ook iets meer dan vijfhonderd mensen die het coronavirus onder de leden hadden. Daarna liep het aantal in korte tijd op naar meer dan negenhonderd.
Het is niet bekend hoeveel mensen besmet zijn met het virus. Mensen worden niet meer op grote schaal getest op besmetting sinds de teststraten zijn opgedoekt. Om het coronavirus toch in de gaten te houden, meet het RIVM regelmatig hoeveel virusdeeltjes in het rioolwater zitten. Daarin is de afgelopen weken een scherpe daling te zien. Dat wijst erop dat het coronavirus daadwerkelijk langzamer rondgaat.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Plastisch chirurgen en cosmetische artsen blijven het oneens met elkaar over wie welke ingreep zou mogen uitvoeren, zoals ooglidcorrecties. De chirurgen vinden dat zij de cosmetische behandelingen moeten doen waarbij 'gesneden' moet worden. Erkende cosmetisch artsen voeren dit soort behandelingen nu ook zelf uit. Bemiddeling door het ministerie van Volksgezondheid om te komen tot eenduidige bekwaamheidseisen voor de cosmetische sector heeft twee jaar lang niets opgeleverd. Demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) gaat het Zorginstituut vragen de impasse te doorbreken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vele tientallen organisaties tekenen woensdag een zogenoemde Gezondheidsverklaring. Daarmee beloven ze zich in te zetten en plannen te maken voor "langer gezond leven voor iedereen in Nederland", zo melden ze.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid zou meer moeten doen om het risico te verlagen dat mensen dementie krijgen. Dat kan bijvoorbeeld door iets te doen tegen hoge bloeddruk, diabetes, roken en overgewicht. Volgens de Gezondheidsraad verhogen die namelijk het risico op dementie. Vooral een lagere bloeddruk verlaagt het risico, aldus de onderzoekers.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Mensen uit lagere inkomensgroepen en met een lager opleidingsniveau hebben een slechter gebit, meldt het RIVM in de Monitor Mondgezondheid. Mensen uit deze groepen poetsen minder regelmatig hun tanden en maken minder gebruik van mondzorg.
2 dagen geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta heeft intern onderzoek naar de mentale gezondheidseffecten van Facebook en Instagram gestopt, nadat het "causaal" bewijs vond dat het gebruik van de socialemediaplatforms een negatieve impact had. Dat blijkt uit niet-gecensureerde stukken in een collectieve rechtszaak die door Amerikaanse schooldistricten is aangespannen tegen Meta en andere socialmediaplatforms.
4 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland hebben vorig jaar 444 mensen te horen gekregen dat ze hiv hebben opgelopen. Dat is het virus dat aids kan veroorzaken. Het aantal nieuwe diagnoses daalde jarenlang, bijna twintig jaar geleden waren er zo'n 1200 nieuwe gevallen, maar die afname is in de afgelopen jaren tot stilstand gekomen.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende kabinet moet meer aandacht besteden aan gezond leven. Dat willen bijna veertig organisaties. Ze roepen op om gezond eten en drinken beter beschikbaar en betaalbaarder te maken, en om meer te doen tegen reclame die op kinderen is gericht. Dat doen ze in een collectieve boodschap aan informateur Sybrand Buma.
1 week geleden