Aantal coronagevallen stijgt steeds sneller
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal vastgestelde besmettingen met het coronavirus loopt steeds sneller op. In de afgelopen zeven dagen registreerde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) 15.408 positieve tests. Dat is het hoogste aantal sinds 8 augustus, bijna twee maanden geleden.
Vergeleken met een week eerder is het aantal nieuwe gevallen met 55,9 procent toegenomen. Dat is de snelste stijging op weekbasis sinds 22 juni.
Tussen donderdagochtend en vrijdagochtend zijn 3070 besmettingen aan het licht gekomen. Voor het eerst sinds 2 augustus waren er meer dan 3000 positieve tests in een dag tijd. Amsterdam telde in de afgelopen dag de meeste nieuwe gevallen. In de hoofdstad kregen 120 mensen te horen dat het virus bij hen is aangetroffen. Daarna volgen Rotterdam (98), Apeldoorn (64), Eindhoven (58) en Den Haag (48). In 22 gemeenten testte niemand positief.
Drukker in ziekenhuizen
Het reproductiegetal gaat ook omhoog. Dat cijfer geeft aan hoe snel het coronavirus zich verspreidt. Het staat vrijdag op het hoogste niveau sinds 12 juni, namelijk 1,23. Dit betekent dat een gemiddelde groep van honderd mensen die het coronavirus bij zich dragen 123 anderen besmetten. Zij dragen het virus vervolgens over aan ongeveer 151 mensen, en zij steken op hun beurt zo'n 186 mensen aan. Bij elke stap groeit het aantal besmette mensen en stijgt de kans dat anderen besmet raken.
Doordat het aantal positieve tests stijgt, krijgen ook de ziekenhuizen het steeds drukker. Zij behandelen nu 696 mensen die het coronavirus onder de leden hebben. Dat zijn er bijna tweehonderd meer dan een week geleden. In de afgelopen dag zijn 129 nieuwe mensen met corona binnengekomen. Dat is de hoogste instroom sinds 26 juli. De cijfers maken geen onderscheid tussen mensen die zijn opgenomen vanwege hun coronaklachten, en mensen die andere kwalen hebben en toevallig ook besmet bleken.
Meer uit Gezond
WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt betrokken te zijn bij de afhandeling van de situatie met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip. Dat meldt de Europese tak van de WHO in een persbericht. Drie opvarenden van de MV Hondius, die nu voor de Kaapverdische hoofdstad Praia ligt, overleden onlangs nadat zij aan boord ziek waren geworden. Onder hen twee Nederlanders.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - In Nederland komen bij mensen infecties voor met verschillende soorten hantavirussen. Muizen en ratten kunnen de virussen bij zich dragen en zo mensen besmetten. De hantavirussen die voorkomen in Europa zijn niet van mens op mens overdraagbaar. Alleen van één soort hantavirus, het Andesvirus dat voorkomt in Zuid-Amerika, is bekend dat het in kleine clusters ook van mens op mens overdraagbaar is. Dat staat op de site van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Elektronische sigaretten zouden een neutraal uiterlijk moeten hebben. Daarvoor pleit onderzoeker Ina Hellmich van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De regel geldt al voor de verpakkingen waar de vapes in zitten, maar zou volgens Hellmich ook moeten gaan gelden voor de apparaten die mensen aan hun mond zetten.
2 dagen geleden