Aantal coronagevallen op vliegdekschip VS stijgt
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het aantal coronabesmettingen op het Amerikaanse vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, is gestegen naar 155. Dat maakte de Amerikaanse marine zaterdag bekend. Eerder werden nog 93 gevallen gemeld. Niemand is opgenomen in het ziekenhuis.
Bijna de helft van de circa 5000 opvarenden is vooralsnog getest op het virus. 1548 bemanningsleden hebben het schip, dat in de haven van het eiland Guam ligt, inmiddels verlaten.
Donderdag werd de kapitein van de USS Theodore Roosevelt, Brett Crozier, uit zijn functie ontheven. Dat gebeurde nadat Crozier een brief had gelekt met kritiek op de aanpak van coronabesmettingen op zijn schip. Hij vroeg om evacuatie van zijn schip maar kreeg aanvankelijk geen medewerking.
Crozier waarschuwde in de brief aan zijn superieuren dat het virus om zich heen greep en vroeg om maatregelen. "Dit is geen oorlog. Er hoeven geen zeelieden te sterven." De brief lekte deze week naar de media en bracht het Pentagon in verlegenheid. Niet om de inhoud maar om het lekken moest Crozier wijken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran de "prijs moet betalen" wegens het uitblijven van een vredesdeal tussen de landen. Zijn uitspraak op Truth Social volgt na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
23 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De aankondiging dat president Donald Trump naar de NAVO-top in Ankara komt is belangrijk voor de NAVO, zegt zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Trumps deelname helpt volgens de gastheer het bondgenootschap voor onrust te behoeden.
26 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt zich dit jaar wel degelijk herkiesbaar. Dat benadrukte zijn Likud-partij na uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.
35 minuten geledenBELFAST (ANP) - De verdachte van de mesaanval in Belfast is woensdag via een videolink voor de rechtbank verschenen. Daar werd bekend dat de verdachte Hadi Alodid heet en dat hij niet op borgtocht vrijkomt, aldus Britse media. De 30-jarige Soedanees wordt verdacht van onder meer poging tot moord.
59 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne moet volgend jaar eigen luchtverdedigingsraketten hebben die de schaarse en dure Amerikaanse Patriots overbodig maken, zegt de Oekraïense fabrikant. De nieuwe FP-7.x-raket heeft afgelopen week de eerste proefvluchten goed doorstaan, meldt defensiebedrijf Fire Point in de Financial Times.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, komt toch niet vrij na ruim vier maanden in voorarrest. Een Noors gerechtshof stemde woensdag niet in met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder te kunnen zijn, melden Noorse media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de rellen die volgden op een mesaanval in Belfast scherp veroordeeld. Hij noemde het geweld schokkend en onacceptabel. "Het is duidelijk dat mensen vannacht doelgericht zijn aangevallen vanwege hun afkomst en dat tolereer ik niet."
2 uur geleden