Aantal coronagevallen op vliegdekschip VS stijgt
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het aantal coronabesmettingen op het Amerikaanse vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, is gestegen naar 155. Dat maakte de Amerikaanse marine zaterdag bekend. Eerder werden nog 93 gevallen gemeld. Niemand is opgenomen in het ziekenhuis.
Bijna de helft van de circa 5000 opvarenden is vooralsnog getest op het virus. 1548 bemanningsleden hebben het schip, dat in de haven van het eiland Guam ligt, inmiddels verlaten.
Donderdag werd de kapitein van de USS Theodore Roosevelt, Brett Crozier, uit zijn functie ontheven. Dat gebeurde nadat Crozier een brief had gelekt met kritiek op de aanpak van coronabesmettingen op zijn schip. Hij vroeg om evacuatie van zijn schip maar kreeg aanvankelijk geen medewerking.
Crozier waarschuwde in de brief aan zijn superieuren dat het virus om zich heen greep en vroeg om maatregelen. "Dit is geen oorlog. Er hoeven geen zeelieden te sterven." De brief lekte deze week naar de media en bracht het Pentagon in verlegenheid. Niet om de inhoud maar om het lekken moest Crozier wijken.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.
1 uur geledenKATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.
2 uur geledenCEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.
2 uur geledenTANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
3 uur geledenARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.
5 uur geleden