Aantal coronagevallen op Spelen loopt weer iets op
BEIJING (ANP) - Het aantal positieve coronatests op de Olympische Spelen van Beijing nam de afgelopen dagen steeds verder af, maar is nu weer iets gestegen. Afgelopen dag testten negen deelnemers aan de Winterspelen positief. In zes gevallen gebeurde dat bij aankomst op het vliegveld van Beijing; binnen de zogeheten 'gesloten superbubbel' in China testten drie mensen positief. Zeven van de negen coronagevallen zijn sporters of officials.
China voerde woensdag in totaal 71.516 tests op het coronavirus uit. Alle deelnemers aan de Spelen, van sporters tot journalisten, worden dagelijks getest. Op de luchthaven arriveerden woensdag 61 deelnemers, ruim de helft daarvan sporters en hun trainers die nog in actie gaan komen.
Dinsdag werden vijf nieuwe coronagevallen geconstateerd. Dat was het laagste aantal sinds het begin van de telling op 23 januari, toen de eerste atleten en coaches naar China gingen. Maandag waren er zes positieve uitslagen. In totaal zijn sinds 23 januari al ruim 1,1 miljoen coronatests uitgevoerd op de Winterspelen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
12 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
21 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden